Opdateret 24/09/17

  1. 1. division damer øst (4139)
  2. 1. division herrer (4138)
  3. 2. division herrer øst (4152)
  4. Pokal U14 damer øst 1/8 (4167)
  5. Pokal U16 damer øst 1/8 (4163)
  6. Pokal U16 herrer øst 1/16 (4165)
  7. Pokal U17 herrer øst 1/16 (4158)
  8. Serie 1 damer østdanmark (4200)
  9. U10 Damer Østdanmark, Pulje 1, runde 1 (4274)
  10. U10 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 1 (4249)
  11. U10 Herrer Østdanmark, Pulje 2, runde 1 (4251)
  12. U12 damer mester Østdanmark (4186)
  13. U12 Damer Østdanmark, Pulje 2, runde 1 (4270)
  14. U12 herrer mester Østdanmark (4182)
  15. U12 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 1 (4239)
  16. U12 Herrer Østdanmark, Pulje 2, runde 1 (4241)
  17. U12 Herrer Østdanmark, Pulje 4, runde 1 (4245)
  18. U14 damer mester Østdanmark (4185)
  19. U14 herrer mester Østdanmark (4180)
  20. U14 Herrer Østdanmark, Pulje 2, runde 1 (4228)
  21. U14 Herrer Østdanmark, Pulje 4, runde 1 (4233)
  22. U14 Herrer Østdanmark, Pulje 6, runde 1 (4279)
  23. U14/U16 Damer Østdanmark, Pulje 1, runde 1 (4260)
  24. U14/U16 Damer Østdanmark, Pulje 3, runde 1 (4263)
  25. U16 damer mester Østdanmark (4184)
  26. U16 herrer mester Østdanmark (4178)
  27. U16 Herrer Østdanmark, Pulje 2, runde 1 (4218)
  28. U16 Herrer Østdanmark, Pulje 5, runde 1 (4225)
  29. U17 herrer A Østdanmark (4207)
  30. U19 herrer A Østdanmark (4206)
  31. U8 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 1 (4257)

1. division damer øst (4139)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Hørsholm 2 1 0 0 81 - 34 0 0 0 0 - 0 1 81 - 34 2
2 BMS Herlev 0 0 0 0 - 0 1 0 0 54 - 27 1 54 - 27 2
3 DTU Basketball 1 0 0 45 - 42 0 0 0 0 - 0 1 45 - 42 2
4 Høbas 1 0 0 60 - 59 0 0 0 0 - 0 1 60 - 59 2
5 CBS Sport 0 0 0 0 - 0 1 0 0 53 - 52 1 53 - 52 2
6 Falbas 0 0 0 0 - 0 0 0 1 59 - 60 1 59 - 60 0
7 Falcon 0 0 1 52 - 53 0 0 0 0 - 0 1 52 - 53 0
8 BK Amager 3 0 0 0 0 - 0 0 0 1 42 - 45 1 42 - 45 0
9 USG 0 0 1 27 - 54 0 0 0 0 - 0 1 27 - 54 0
10 BK Amager 2 0 0 0 0 - 0 0 0 1 34 - 81 1 34 - 81 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
156717 17-09-17
kl. 15:30
Falcon CBS Sport Bülowsvejhallen
Hallen
52 - 53
156718 18-09-17
kl. 20:30
USG BMS Herlev Idrætshallen
Hallen
27 - 54
156721 19-09-17
kl. 19:00
DTU Basketball BK Amager 3 Lyngby Idrætsby
Hal 1
45 - 42
156720 19-09-17
kl. 21:15
Hørsholm 2 BK Amager 2 Hørsholmhallen
Hallen
81 - 34
156719 22-09-17
kl. 19:30
Høbas Falbas Rådhushallen
Hallen
60 - 59
156725 30-09-17
kl. 12:30
CBS Sport Hørsholm 2 Skolen på Nyelandsvej
Hallen
156726 30-09-17
kl. 14:00
Falbas USG Bülowsvejhallen
Hallen
156722 30-09-17
kl. 16:45
BK Amager 2 Høbas Amagerhallen
Stor bane
156724 01-10-17
kl. 14:00
BMS Herlev DTU Basketball Rosenlundskolen
Hallen
156723 01-10-17
kl. 17:00
BK Amager 3 Falcon Amagerhallen
Stor bane
156727 03-10-17
kl. 20:00
Falcon BK Amager 2 Bülowsvejhallen
Hallen
156730 03-10-17
kl. 21:15
Hørsholm 2 BMS Herlev Hørsholmhallen
Hallen
156728 04-10-17
kl. 20:00
USG BK Amager 3 Idrætshallen
Hallen
156731 05-10-17
kl. 19:15
DTU Basketball Falbas Polythallen
Hallen
156754 06-10-17
kl. 19:00
Falcon Hørsholm 2 Bülowsvejhallen
Hallen
156736 07-10-17
kl. 12:30
DTU Basketball CBS Sport Polythallen
Hallen
156733 07-10-17
kl. 14:00
BK Amager 3 Høbas Amagerhallen
Stor bane
156732 07-10-17
kl. 16:00
BK Amager 2 USG Amagerhallen
Stor bane
156734 08-10-17
kl. 14:00
BMS Herlev Falcon UCC Hallen Rosenlund
Hallen
156735 09-10-17
kl. 20:15
Falbas Hørsholm 2 Bülowsvejhallen
Hallen
156738 28-10-17
kl. 12:30
CBS Sport BK Amager 2 Skolen på Nyelandsvej
Hallen
156739 28-10-17
kl. 13:30
Falcon Høbas Bülowsvejhallen
Hallen
156741 28-10-17
kl. 18:00
Hørsholm 2 BK Amager 3 Hørsholmhallen
Hallen
156737 29-10-17
kl. 14:00
BMS Herlev Falbas Rosenlundskolen
Hallen
156740 29-10-17
kl. 14:30
USG DTU Basketball Idrætshallen
Hallen
156744 03-11-17
kl. 18:30
USG Falcon Idrætshallen
Hallen
156746 04-11-17
kl. 12:30
DTU Basketball BK Amager 2 Polythallen
Hallen
156742 04-11-17
kl. 16:45
BK Amager 3 BMS Herlev Amagerhallen
Stor bane
156743 05-11-17
kl. 15:30
Falbas CBS Sport Bülowsvejhallen
Hallen
156745 05-11-17
kl. 16:00
Høbas Hørsholm 2 Hørsholmhallen
Hallen
156747 07-11-17
kl. 19:30
BK Amager 2 Falbas Amagerhallen
Stor bane
156749 07-11-17
kl. 20:00
Falcon DTU Basketball Bülowsvejhallen
Hallen
156751 07-11-17
kl. 21:15
Hørsholm 2 USG Hørsholmhallen
Hallen
156748 08-11-17
kl. 19:30
CBS Sport BK Amager 3 Skolen på Nyelandsvej
Hallen
156750 08-11-17
kl. 21:00
Høbas BMS Herlev Hørsholmhallen
Hallen
156756 18-11-17
kl. 12:30
DTU Basketball Høbas Polythallen
Hallen
156752 18-11-17
kl. 14:00
BK Amager 3 Falbas Amagerhallen
Stor bane
156753 19-11-17
kl. 12:00
BMS Herlev BK Amager 2 Rosenlundskolen
Hallen
156755 19-11-17
kl. 14:30
USG CBS Sport Idrætshallen
Hallen
156729 25-11-17
kl. 18:00
Høbas CBS Sport Rungsted Skole
Hallen
156758 02-12-17
kl. 12:30
CBS Sport BMS Herlev Skolen på Nyelandsvej
Hallen
156759 02-12-17
kl. 16:00
Falbas Falcon Bülowsvejhallen
Hallen
156757 02-12-17
kl. 16:45
BK Amager 2 BK Amager 3 Amagerhallen
Stor bane
156761 02-12-17
kl. 18:00
Hørsholm 2 DTU Basketball Rungsted Skole
Hallen
156760 02-12-17
kl. 18:30
Høbas USG Hørsholmhallen
Hallen
156763 12-12-17
kl. 19:30
BK Amager 3 DTU Basketball Amagerhallen
Stor bane
156765 13-12-17
kl. 19:30
CBS Sport Falcon Skolen på Nyelandsvej
Hallen
156762 14-12-17
kl. 19:30
BK Amager 2 Hørsholm 2 Amagerhallen
Stor bane
156764 14-12-17
kl. 19:30
BMS Herlev USG Rosenlundskolen
Hallen
156766 16-12-17
kl. 13:30
Falbas Høbas Bülowsvejhallen
Hallen
156771 06-01-18
kl. 12:30
DTU Basketball BMS Herlev Polythallen
Hallen
156767 06-01-18
kl. 13:30
Falcon BK Amager 3 Bülowsvejhallen
Hallen
156770 07-01-18
kl. 14:00
Hørsholm 2 CBS Sport Rungsted Skole
Hallen
156769 07-01-18
kl. 16:00
Høbas BK Amager 2 Rungsted Skole
Hallen
156768 12-01-18
kl. 20:10
USG Falbas Idrætshallen
Hallen
156774 18-01-18
kl. 19:30
BMS Herlev Hørsholm 2 UCC Hallen Rosenlund
Hallen
156775 20-01-18
kl. 12:30
CBS Sport Høbas Skolen på Nyelandsvej
Hallen
156776 20-01-18
kl. 14:00
Falbas DTU Basketball Bülowsvejhallen
Hallen
156772 21-01-18
kl. 13:00
BK Amager 2 Falcon Amagerhallen
Stor bane
156773 21-01-18
kl. 17:00
BK Amager 3 USG Amagerhallen
Stor bane
156778 28-01-18
kl. 13:30
Falcon BMS Herlev Bülowsvejhallen
Hallen
156779 28-01-18
kl. 14:30
USG BK Amager 2 Idrætshallen
Hallen
156781 28-01-18
kl. 16:00
Hørsholm 2 Falbas Rungsted Skole
Hallen
156777 31-01-18
kl. 19:30
CBS Sport DTU Basketball Skolen på Nyelandsvej
Hallen
156780 01-02-18
kl. 18:00
Høbas BK Amager 3 Rungsted Skole
Hallen
156786 03-02-18
kl. 12:30
DTU Basketball USG Polythallen
Hallen
156782 03-02-18
kl. 14:00
BK Amager 2 CBS Sport Amagerhallen
Stor bane
156783 03-02-18
kl. 16:00
BK Amager 3 Hørsholm 2 Amagerhallen
Stor bane
156785 03-02-18
kl. 16:00
Høbas Falcon Rungsted Skole
Hallen
156784 03-02-18
kl. 17:00
Falbas BMS Herlev Bülowsvejhallen
Hallen
156789 24-02-18
kl. 12:30
CBS Sport Falbas Skolen på Nyelandsvej
Hallen
156788 24-02-18
kl. 15:00
BMS Herlev BK Amager 3 UCC Hallen Rosenlund
Hallen
156790 25-02-18
kl. 11:30
Falcon USG Bülowsvejhallen
Hallen
156787 25-02-18
kl. 17:00
BK Amager 2 DTU Basketball Amagerhallen
Stor bane
156791 25-02-18
kl. 18:00
Hørsholm 2 Høbas Rungsted Skole
Hallen
156795 02-03-18
kl. 18:30
USG Hørsholm 2 Idrætshallen
Hallen
156796 03-03-18
kl. 12:30
DTU Basketball Falcon Polythallen
Hallen
156794 03-03-18
kl. 13:30
Falbas BK Amager 2 Bülowsvejhallen
Hallen
156792 03-03-18
kl. 14:00
BK Amager 3 CBS Sport Amagerhallen
Stor bane
156793 04-03-18
kl. 12:00
BMS Herlev Høbas Rosenlundskolen
Hallen
156801 09-03-18
kl. 19:30
Hørsholm 2 Falcon Rådhushallen
Hallen
156798 10-03-18
kl. 12:30
CBS Sport USG Skolen på Nyelandsvej
Hallen
156799 10-03-18
kl. 16:00
Falbas BK Amager 3 Bülowsvejhallen
Hallen
156800 10-03-18
kl. 16:00
Høbas DTU Basketball Rungsted Skole
Hallen
156797 10-03-18
kl. 16:45
BK Amager 2 BMS Herlev Amagerhallen
Stor bane
156804 17-03-18
kl. 14:00
Falcon Falbas Bülowsvejhallen
Hallen
156805 17-03-18
kl. 15:30
USG Høbas Idrætshallen
Hallen
156803 18-03-18
kl. 12:00
BMS Herlev CBS Sport Rosenlundskolen
Hallen
156806 18-03-18
kl. 13:30
DTU Basketball Hørsholm 2 Lyngby Idrætsby
Hal 1
156802 18-03-18
kl. 17:00
BK Amager 3 BK Amager 2 Amagerhallen
Stor bane

1. division herrer (4138)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Værløse Basketball Klub 0 0 0 0 - 0 1 0 0 108 - 64 1 108 - 64 2
2 Aalborg Vikings 1 0 0 64 - 62 0 0 0 0 - 0 1 64 - 62 2
3 BK Amager 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 EBAA 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
5 SBBC 2015 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
6 BMI Bloodhounds 0 0 0 0 - 0 0 0 1 62 - 64 1 62 - 64 0
7 Hvidovre Basketball Klub 0 0 1 64 - 108 0 0 0 0 - 0 1 64 - 108 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
156656 19-09-17
kl. 21:00
Hvidovre Basketball Klub Værløse Basketball Klub Holmegårdshallen
Hallen
64 - 108
156654 20-09-17
kl. 19:00
Aalborg Vikings BMI Bloodhounds Aalborg Stadion
Hal 1
64 - 62
156659 30-09-17
kl. 14:30
BK Amager Hvidovre Basketball Klub Amagerhallen
Stor bane
156657 01-10-17
kl. 18:30
EBAA Aalborg Vikings Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 3
156660 07-10-17
kl. 15:00
Aalborg Vikings Værløse Basketball Klub Aalborg Stadion
Hal 1
156662 07-10-17
kl. 15:00
SBBC 2015 BK Amager Svendborg Idrætscenter
Hallen
156673 08-10-17
kl. 14:30
EBAA Hvidovre Basketball Klub Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 3
156658 15-10-17
kl. 14:15
Værløse Basketball Klub SBBC 2015 Søndersøhallen
Hal 1
156668 21-10-17
kl. 13:30
EBAA Værløse Basketball Klub Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
156666 21-10-17
kl. 15:00
Aalborg Vikings Hvidovre Basketball Klub Aalborg Stadion
Hal 1
156667 21-10-17
kl. 16:30
BMI Bloodhounds BK Amager Egelundhallen
Hal 1
156671 28-10-17
kl. 14:30
BK Amager EBAA Amagerhallen
Stor bane
156669 28-10-17
kl. 15:00
SBBC 2015 Aalborg Vikings Svendborg Idrætscenter
Hallen
156670 29-10-17
kl. 14:00
Hvidovre Basketball Klub BMI Bloodhounds Holmegårdshallen
Hallen
156655 01-11-17
kl. 19:30
SBBC 2015 EBAA Svendborg Idrætscenter
Hallen
156672 04-11-17
kl. 16:30
BMI Bloodhounds SBBC 2015 Egelundhallen
Hal 1
156674 05-11-17
kl. 14:15
Værløse Basketball Klub BK Amager Søndersøhallen
Hal 1
156675 08-11-17
kl. 20:00
BMI Bloodhounds Aalborg Vikings Egelundhallen
Hal 1
156677 09-11-17
kl. 19:45
Værløse Basketball Klub Hvidovre Basketball Klub Søndersøhallen
Hal 1
156676 12-11-17
kl. 15:30
EBAA SBBC 2015 Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 3
156661 17-11-17
kl. 18:30
BMI Bloodhounds EBAA Egelundhallen
Hal 1
156686 18-11-17
kl. 14:30
Aalborg Vikings BK Amager Aalborg Stadion
Hal 1
156684 18-11-17
kl. 15:00
SBBC 2015 Hvidovre Basketball Klub Svendborg Idrætscenter
Hallen
156685 19-11-17
kl. 16:30
BMI Bloodhounds Værløse Basketball Klub Egelundhallen
Hal 1
156665 25-11-17
kl. 16:45
BK Amager Aalborg Vikings Amagerhallen
Stor bane
156683 02-12-17
kl. 14:30
BK Amager SBBC 2015 Amagerhallen
Stor bane
156682 03-12-17
kl. 11:30
EBAA BMI Bloodhounds Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
156681 03-12-17
kl. 14:15
Værløse Basketball Klub Aalborg Vikings Søndersøhallen
Hal 1
156664 10-12-17
kl. 14:15
Værløse Basketball Klub BMI Bloodhounds Søndersøhallen
Hal 1
156663 10-12-17
kl. 17:00
Hvidovre Basketball Klub SBBC 2015 Holmegårdshallen
Hallen
156680 12-12-17
kl. 21:00
Hvidovre Basketball Klub BK Amager Holmegårdshallen
Hallen
156678 13-12-17
kl. 19:00
Aalborg Vikings EBAA Aalborg Stadion
Hal 1
156679 16-12-17
kl. 15:00
SBBC 2015 Værløse Basketball Klub Svendborg Idrætscenter
Hallen
156688 06-01-18
kl. 16:45
BK Amager BMI Bloodhounds Amagerhallen
Stor bane
156687 07-01-18
kl. 14:00
Hvidovre Basketball Klub Aalborg Vikings Holmegårdshallen
Hallen
156689 07-01-18
kl. 14:15
Værløse Basketball Klub EBAA Søndersøhallen
Hal 1
156698 11-01-18
kl. 20:00
Hvidovre Basketball Klub Værløse Basketball Klub Holmegårdshallen
Hallen
156692 20-01-18
kl. 13:30
EBAA BK Amager Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
156691 20-01-18
kl. 15:00
BMI Bloodhounds Hvidovre Basketball Klub Egelundhallen
Hal 1
156690 21-01-18
kl. 12:30
Aalborg Vikings SBBC 2015 Aalborg Stadion
Hal 1
156693 26-01-18
kl. 19:30
SBBC 2015 BMI Bloodhounds Svendborg Idrætscenter
Hallen
156694 28-01-18
kl. 14:00
Hvidovre Basketball Klub EBAA Holmegårdshallen
Hallen
156695 31-01-18
kl. 19:30
BK Amager Værløse Basketball Klub Amagerhallen
Stor bane
156710 03-02-18
kl. 12:30
EBAA Værløse Basketball Klub Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 3
156704 03-02-18
kl. 15:00
SBBC 2015 BK Amager Svendborg Idrætscenter
Hallen
156703 04-02-18
kl. 16:00
BMI Bloodhounds EBAA Egelundhallen
Hal 1
156707 10-02-18
kl. 14:30
BK Amager Aalborg Vikings Amagerhallen
Stor bane
156706 10-02-18
kl. 15:00
Værløse Basketball Klub BMI Bloodhounds Søndersøhallen
Hal 1
156705 11-02-18
kl. 14:00
Hvidovre Basketball Klub SBBC 2015 Holmegårdshallen
Hallen
156696 14-02-18
kl. 19:00
Aalborg Vikings BMI Bloodhounds Aalborg Stadion
Hal 1
156702 17-02-18
kl. 13:30
Aalborg Vikings Værløse Basketball Klub Aalborg Stadion
Hal 1
156697 19-02-18
kl. 19:30
SBBC 2015 EBAA Svendborg Idrætscenter
Hallen
156701 28-02-18
kl. 19:30
BK Amager Hvidovre Basketball Klub Amagerhallen
Stor bane
156699 01-03-18
kl. 19:30
EBAA Aalborg Vikings Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 3
156708 03-03-18
kl. 13:30
Aalborg Vikings Hvidovre Basketball Klub Aalborg Stadion
Hal 1
156700 04-03-18
kl. 14:15
Værløse Basketball Klub SBBC 2015 Søndersøhallen
Hal 1
156709 04-03-18
kl. 16:00
BMI Bloodhounds BK Amager Egelundhallen
Hal 1
156713 10-03-18
kl. 14:30
BK Amager EBAA Amagerhallen
Stor bane
156711 11-03-18
kl. 14:00
SBBC 2015 Aalborg Vikings Svendborg Idrætscenter
Hallen
156712 11-03-18
kl. 14:00
Hvidovre Basketball Klub BMI Bloodhounds Holmegårdshallen
Hallen
156714 17-03-18
kl. 16:30
BMI Bloodhounds SBBC 2015 Egelundhallen
Hal 1
156715 17-03-18
kl. 18:00
EBAA Hvidovre Basketball Klub Vejlby-Risskov Idrætscenter
Hal 1
156716 17-03-18
kl. 18:00
Værløse Basketball Klub BK Amager Søndersøhallen
Hal 1

2. division herrer øst (4152)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 SISU 1 0 0 20 - 0 2 0 0 105 - 59 3 125 - 59 6
2 Brønshøj Basketball 2 0 0 82 - 50 1 0 0 20 - 0 3 102 - 50 6
3 CBS Sport 0 0 0 0 - 0 2 0 0 146 - 38 2 146 - 38 4
4 Copenhagen Cannons 2 0 0 108 - 61 0 0 0 0 - 0 2 108 - 61 4
5 Holbæk 2 0 0 116 - 72 0 0 0 0 - 0 2 116 - 72 4
6 Stevnsgade 2 1 0 0 20 - 0 1 0 0 20 - 0 2 40 - 0 4
7 Næstved Basketball 2 1 0 0 88 - 76 1 0 0 20 - 0 2 108 - 76 4
8 Falbas 2 0 0 95 - 67 0 0 0 0 - 0 2 95 - 67 4
9 Birkerød Basketball 1 0 0 20 - 0 1 0 1 70 - 62 3 90 - 62 4
10 BK Amager 2 1 0 1 79 - 85 1 0 0 20 - 0 3 99 - 85 4
11 Virum 0 0 0 0 - 0 1 0 0 20 - 0 1 20 - 0 2
12 USG 1 0 0 20 - 0 0 0 0 0 - 0 1 20 - 0 2
13 Falcon 1 0 0 20 - 0 0 0 1 67 - 75 2 87 - 75 2
14 Jonstrup 0 0 0 0 - 0 1 0 1 96 - 88 2 96 - 88 2
15 Gladsaxe 1 0 0 20 - 0 0 0 1 72 - 96 2 92 - 96 2
16 ALBA 0 0 0 0 - 0 1 0 1 81 - 88 2 81 - 88 2
17 Solrød Comets 0 0 1 38 - 126 1 0 0 20 - 0 2 58 - 126 2
18 Hørsholm 2 0 0 11 0 - 220 0 0 11 0 - 220 22 0 - 440 -44
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
157022 19-09-17
kl. 21:00
BK Amager 2 SISU Amagerhallen
Stor bane
59 - 85
157024 20-09-17
kl. 19:00
Holbæk Gladsaxe Bjergmarkshallen
Hallen
96 - 72
157018 20-09-17
kl. 19:50
USG Virum Idrætshallen
Hallen
UDS
157025 20-09-17
kl. 20:30
Solrød Comets CBS Sport Solrød Idrætscenter
Hal A
38 - 126
157026 20-09-17
kl. 20:30
Næstved Basketball 2 Jonstrup Næstved Hallerne
Arena Næstved
88 - 76
157023 20-09-17
kl. 21:00
Hørsholm 2 Stevnsgade 2 Hørsholmhallen
Hallen
0 - 20 HHT
157019 21-09-17
kl. 19:30
Falbas Falcon Bülowsvejhallen
Hallen
75 - 67
157020 21-09-17
kl. 20:30
Copenhagen Cannons ALBA Gentoftehallen
Hal B Bane 1
88 - 61
157021 21-09-17
kl. 20:30
Brønshøj Basketball Birkerød Basketball Grøndal MultiCenter
Hal K
62 - 50
157028 30-09-17
kl. 12:00
Falcon Copenhagen Cannons Bülowsvejhallen
Hallen
157033 30-09-17
kl. 14:30
Gladsaxe Solrød Comets Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157034 30-09-17
kl. 14:30
CBS Sport Næstved Basketball 2 Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157032 30-09-17
kl. 15:30
Stevnsgade 2 Brønshøj Basketball Nørrebrohallen
Hal 3A
157030 01-10-17
kl. 14:30
Birkerød Basketball BK Amager 2 Søndervangshallen
Hallen
157027 01-10-17
kl. 15:30
Falbas Virum Bülowsvejhallen
Hallen
157035 01-10-17
kl. 16:00
Jonstrup Holbæk Østerhøjhallen
Hallen
157031 01-10-17
kl. 17:00
SISU Hørsholm 2 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
20 - 0 UHT
157029 04-10-17
kl. 19:45
ALBA USG Engholmhallen
Hallen
157044 07-10-17
kl. 10:30
Næstved Basketball 2 Holbæk Næstved Hallerne
Arena Næstved
157036 07-10-17
kl. 12:00
Falcon Virum Bülowsvejhallen
Hallen
157042 07-10-17
kl. 12:30
CBS Sport Gladsaxe Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157037 07-10-17
kl. 18:00
Falbas ALBA Bülowsvejhallen
Hallen
157041 07-10-17
kl. 18:30
Hørsholm 2 Brønshøj Basketball Hørsholmhallen
Hallen
0 - 20 HHT
157043 08-10-17
kl. 16:00
Jonstrup Solrød Comets Østerhøjhallen
Hallen
157038 08-10-17
kl. 17:00
Copenhagen Cannons USG Gentoftehallen
Hal B Bane 3
157039 08-10-17
kl. 17:00
SISU Birkerød Basketball Gentoftehallen
Hal B Bane 1
157040 08-10-17
kl. 17:00
BK Amager 2 Stevnsgade 2 Amagerhallen
Stor bane
157050 10-10-17
kl. 21:00
Hørsholm 2 Birkerød Basketball Rungsted Skole
Hallen
0 - 20 HHT
157052 11-10-17
kl. 19:00
Holbæk Solrød Comets Bjergmarkshallen
Hallen
157045 11-10-17
kl. 19:45
ALBA Falcon Engholmhallen
Hallen
157051 11-10-17
kl. 20:00
Jonstrup CBS Sport Østerhøjhallen
Hallen
157053 11-10-17
kl. 20:30
Næstved Basketball 2 Gladsaxe Næstved Hallerne
Arena Næstved
157049 12-10-17
kl. 20:30
Brønshøj Basketball BK Amager 2 Grøndal MultiCenter
Hal K
157047 12-10-17
kl. 20:30
Copenhagen Cannons Virum Gentoftehallen
Hal A
157046 13-10-17
kl. 18:30
USG Falbas Idrætshallen
Hallen
157048 14-10-17
kl. 16:30
Stevnsgade 2 SISU Nørrebrohallen
Hal 3A
157056 21-10-17
kl. 13:30
Falbas Copenhagen Cannons Bülowsvejhallen
Hallen
157060 22-10-17
kl. 14:30
Gladsaxe Jonstrup Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157059 22-10-17
kl. 15:00
BK Amager 2 Hørsholm 2 Amagerhallen
Stor bane
20 - 0 UHT
157055 22-10-17
kl. 15:30
Falcon USG Bülowsvejhallen
Hallen
157062 22-10-17
kl. 16:00
Solrød Comets Næstved Basketball 2 Solrød Idrætscenter
Hal A
157058 22-10-17
kl. 17:00
SISU Brønshøj Basketball Gentoftehallen
Hal A
157061 23-10-17
kl. 19:30
CBS Sport Holbæk Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157054 25-10-17
kl. 19:45
ALBA Virum Engholmhallen
Hallen
157057 25-10-17
kl. 20:15
Birkerød Basketball Stevnsgade 2 Søndervangshallen
Hallen
157066 27-10-17
kl. 20:10
USG Gladsaxe Idrætshallen
Hallen
157065 28-10-17
kl. 16:30
ALBA Stevnsgade 2 Engholmhallen
Hallen
157067 29-10-17
kl. 13:30
Falbas CBS Sport Bülowsvejhallen
Hallen
157064 29-10-17
kl. 15:30
Falcon SISU Bülowsvejhallen
Hallen
157069 29-10-17
kl. 16:00
Brønshøj Basketball Holbæk Grøndal MultiCenter
Hal K
157070 29-10-17
kl. 17:00
BK Amager 2 Solrød Comets Amagerhallen
Stor bane
157068 29-10-17
kl. 17:00
Copenhagen Cannons Jonstrup Gentoftehallen
Hal A
157063 29-10-17
kl. 17:00
Virum Birkerød Basketball Virum Hallen
Hal 2
157071 29-10-17
kl. 23:00
Hørsholm 2 Næstved Basketball 2 Rungsted Skole
Hallen
0 - 20 HHT
157076 04-11-17
kl. 12:00
BK Amager 2 Falcon Amagerhallen
Stor bane
157080 04-11-17
kl. 12:00
Næstved Basketball 2 Copenhagen Cannons Næstved Hallerne
Arena Næstved
157077 04-11-17
kl. 18:00
Hørsholm 2 ALBA Rungsted Skole
Hallen
0 - 20 HHT
157078 05-11-17
kl. 10:30
Holbæk USG Bjergmarkshallen
Hallen
157074 05-11-17
kl. 12:30
Stevnsgade 2 Jonstrup Nørrebrohallen
Hal 3A
157072 05-11-17
kl. 14:30
Birkerød Basketball Gladsaxe Søndervangshallen
Hallen
157079 05-11-17
kl. 16:00
Solrød Comets Falbas Solrød Idrætscenter
Hal A
157073 05-11-17
kl. 17:00
SISU CBS Sport Gentoftehallen
Hal A
157083 08-11-17
kl. 20:00
Jonstrup ALBA Østerhøjhallen
Hallen
157087 08-11-17
kl. 20:15
Birkerød Basketball Holbæk Søndervangshallen
Hallen
157088 09-11-17
kl. 19:30
SISU Solrød Comets Gentoftehallen
Hal A
157085 09-11-17
kl. 20:00
Falbas BK Amager 2 Bülowsvejhallen
Hallen
157086 09-11-17
kl. 20:30
Copenhagen Cannons Hørsholm 2 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
20 - 0 UHT
157081 09-11-17
kl. 20:30
Gladsaxe Virum Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157084 10-11-17
kl. 18:30
USG Brønshøj Basketball Idrætshallen
Hallen
157089 10-11-17
kl. 19:00
Stevnsgade 2 Næstved Basketball 2 Nørrebrohallen
Hal 3A
157082 11-11-17
kl. 12:30
CBS Sport Falcon Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157075 12-11-17
kl. 16:00
Brønshøj Basketball Virum Grøndal MultiCenter
Hal K
157095 16-11-17
kl. 20:30
Gladsaxe Copenhagen Cannons Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157091 17-11-17
kl. 19:00
Falcon Stevnsgade 2 Bülowsvejhallen
Hallen
157097 18-11-17
kl. 12:00
Næstved Basketball 2 BK Amager 2 Næstved Hallerne
Arena Næstved
157093 18-11-17
kl. 12:30
CBS Sport USG Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157092 18-11-17
kl. 16:30
ALBA Birkerød Basketball Engholmhallen
Hallen
157098 19-11-17
kl. 11:00
Holbæk Hørsholm 2 Bjergmarkshallen
Hallen
20 - 0 UHT
157096 19-11-17
kl. 16:00
Solrød Comets Brønshøj Basketball Solrød Idrætscenter
Hal A
157094 19-11-17
kl. 16:00
Jonstrup Falbas Østerhøjhallen
Hallen
157090 19-11-17
kl. 17:00
Virum SISU Virum Hallen
Hal 2
157107 21-11-17
kl. 19:30
Copenhagen Cannons Holbæk Gentoftehallen
Hal B Bane 1
157100 25-11-17
kl. 12:00
Falcon Birkerød Basketball Bülowsvejhallen
Hallen
157106 25-11-17
kl. 14:00
Falbas Næstved Basketball 2 Bülowsvejhallen
Hallen
157105 25-11-17
kl. 15:30
USG Solrød Comets Idrætshallen
Hallen
157104 25-11-17
kl. 16:00
Hørsholm 2 Jonstrup Rungsted Skole
Hallen
0 - 20 HHT
157101 25-11-17
kl. 16:30
ALBA SISU Engholmhallen
Hallen
157099 25-11-17
kl. 17:00
Virum Stevnsgade 2 Virum Hallen
Hal 2
157103 26-11-17
kl. 17:00
BK Amager 2 CBS Sport Amagerhallen
Stor bane
157102 30-11-17
kl. 20:00
Brønshøj Basketball Gladsaxe Grøndal MultiCenter
Hal K
157114 01-12-17
kl. 18:30
USG BK Amager 2 Idrætshallen
Hallen
157115 02-12-17
Falbas Hørsholm 2 Bülowsvejhallen
Hallen
20 - 0 UHT
157110 02-12-17
kl. 12:00
Næstved Basketball 2 ALBA Næstved Hallerne
Arena Næstved
157113 02-12-17
kl. 16:30
Stevnsgade 2 Gladsaxe Nørrebrohallen
Hal 3A
157108 03-12-17
kl. 11:00
Holbæk Virum Bjergmarkshallen
Hallen
157111 03-12-17
kl. 14:30
Birkerød Basketball CBS Sport Søndervangshallen
Hallen
157109 03-12-17
kl. 16:00
Solrød Comets Falcon Solrød Idrætscenter
Hal A
157116 03-12-17
kl. 17:00
Copenhagen Cannons Brønshøj Basketball Gentoftehallen
Hal B Bane 1
157112 03-12-17
kl. 17:00
SISU Jonstrup Gentoftehallen
Hal B Bane 3
157118 09-12-17
kl. 12:30
CBS Sport Copenhagen Cannons Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157125 09-12-17
kl. 18:00
Hørsholm 2 Virum Hørsholmhallen
Hallen
0 - 20 HHT
157120 13-12-17
kl. 19:00
Holbæk SISU Bjergmarkshallen
Hallen
157121 13-12-17
kl. 19:30
Solrød Comets Stevnsgade 2 Solrød Idrætscenter
Hal A
157119 13-12-17
kl. 20:00
Jonstrup USG Østerhøjhallen
Hallen
157122 13-12-17
kl. 20:30
Næstved Basketball 2 Birkerød Basketball Næstved Hallerne
Arena Næstved
157124 13-12-17
kl. 21:00
BK Amager 2 ALBA Amagerhallen
Stor bane
157123 14-12-17
kl. 19:00
Brønshøj Basketball Falcon Grøndal MultiCenter
Hal K
157117 14-12-17
kl. 20:30
Gladsaxe Falbas Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157131 06-01-18
kl. 12:30
Stevnsgade 2 Copenhagen Cannons Nørrebrohallen
Hal 3A
157133 06-01-18
kl. 12:30
CBS Sport Brønshøj Basketball Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157132 06-01-18
kl. 14:30
Gladsaxe Hørsholm 2 Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
20 - 0 UHT
157128 06-01-18
kl. 16:30
ALBA Holbæk Engholmhallen
Hallen
157129 07-01-18
kl. 14:30
Birkerød Basketball USG Søndervangshallen
Hallen
157127 07-01-18
kl. 15:30
Falcon Næstved Basketball 2 Bülowsvejhallen
Hallen
157134 07-01-18
kl. 16:00
Jonstrup BK Amager 2 Østerhøjhallen
Hallen
157130 07-01-18
kl. 16:00
SISU Falbas Gentoftehallen
Hal A
157141 12-01-18
kl. 18:20
USG Hørsholm 2 Idrætshallen
Hallen
20 - 0 UHT
157139 13-01-18
kl. 12:30
CBS Sport ALBA Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157142 13-01-18
kl. 13:30
Falbas Brønshøj Basketball Bülowsvejhallen
Hallen
157138 13-01-18
kl. 14:30
Gladsaxe Falcon Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157135 13-01-18
kl. 14:30
Stevnsgade 2 Holbæk Nørrebrohallen
Hal 3A
157136 14-01-18
kl. 14:30
Birkerød Basketball Solrød Comets Søndervangshallen
Hallen
157143 14-01-18
kl. 14:30
Copenhagen Cannons BK Amager 2 Gentoftehallen
Hal A
157140 14-01-18
kl. 16:00
Jonstrup Virum Østerhøjhallen
Hallen
157137 14-01-18
kl. 16:30
SISU Næstved Basketball 2 Gentoftehallen
Hal A
157149 20-01-18
kl. 16:00
Stevnsgade 2 USG Nørrebrohallen
Hal 3A
157152 20-01-18
kl. 16:00
Hørsholm 2 Solrød Comets Rungsted Skole
Hallen
0 - 20 HHT
157146 20-01-18
kl. 16:30
ALBA Gladsaxe Engholmhallen
Hallen
157148 21-01-18
kl. 12:30
SISU Copenhagen Cannons Gentoftehallen
Hal A
157151 21-01-18
kl. 15:00
BK Amager 2 Holbæk Amagerhallen
Stor bane
157145 21-01-18
kl. 15:30
Falcon Jonstrup Bülowsvejhallen
Hallen
157150 21-01-18
kl. 16:00
Brønshøj Basketball Næstved Basketball 2 Grøndal MultiCenter
Hal K
157147 21-01-18
kl. 17:00
Birkerød Basketball Falbas Søndervangshallen
Hallen
157144 21-01-18
kl. 17:00
Virum CBS Sport Virum Hallen
Hal 2
157126 24-01-18
kl. 20:15
Virum Solrød Comets Virum Hallen
Hal 1
157153 28-01-18
kl. 11:00
Holbæk Falcon Bjergmarkshallen
Hallen
157155 28-01-18
kl. 12:00
Næstved Basketball 2 Virum Næstved Hallerne
Arena Næstved
157159 28-01-18
kl. 12:30
USG SISU Idrætshallen
Hallen
157158 28-01-18
kl. 14:00
Hørsholm 2 CBS Sport Rungsted Skole
Hallen
0 - 20 HHT
157160 28-01-18
kl. 15:30
Falbas Stevnsgade 2 Bülowsvejhallen
Hallen
157161 28-01-18
kl. 15:30
Copenhagen Cannons Birkerød Basketball Gentoftehallen
Hal B Bane 3
157156 28-01-18
kl. 16:00
Brønshøj Basketball Jonstrup Grøndal MultiCenter
Hal K
157154 28-01-18
kl. 16:00
Solrød Comets ALBA Solrød Idrætscenter
Hal A
157157 01-02-18
kl. 19:15
BK Amager 2 Gladsaxe Amagerhallen
Stor bane
157165 03-02-18
kl. 12:00
Næstved Basketball 2 USG Næstved Hallerne
Arena Næstved
157169 03-02-18
kl. 12:30
CBS Sport Stevnsgade 2 Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157164 03-02-18
kl. 16:30
ALBA Brønshøj Basketball Engholmhallen
Hallen
157166 04-02-18
kl. 10:30
Holbæk Falbas Bjergmarkshallen
Hallen
157163 04-02-18
kl. 15:30
Falcon Hørsholm 2 Bülowsvejhallen
Hallen
20 - 0 UHT
157170 04-02-18
kl. 16:00
Jonstrup Birkerød Basketball Østerhøjhallen
Hallen
157162 04-02-18
kl. 17:00
Virum BK Amager 2 Virum Hallen
Hal 2
157167 04-02-18
kl. 18:00
Solrød Comets Copenhagen Cannons Solrød Idrætscenter
Hal A
157168 08-02-18
kl. 20:30
Gladsaxe SISU Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157176 10-02-18
kl. 14:30
Stevnsgade 2 Hørsholm 2 Nørrebrohallen
Hal 3A
20 - 0 UHT
157177 11-02-18
kl. 14:30
Gladsaxe Holbæk Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157179 11-02-18
kl. 16:00
Jonstrup Næstved Basketball 2 Østerhøjhallen
Hallen
157187 14-02-18
kl. 19:30
Solrød Comets Gladsaxe Solrød Idrætscenter
Hal A
157188 14-02-18
kl. 20:30
Næstved Basketball 2 CBS Sport Næstved Hallerne
Arena Næstved
157183 15-02-18
kl. 19:00
Brønshøj Basketball Stevnsgade 2 Grøndal MultiCenter
Hal K
157180 16-02-18
kl. 18:30
USG ALBA Idrætshallen
Hallen
157182 20-02-18
kl. 20:30
Copenhagen Cannons Falcon Gentoftehallen
Hal B Bane 1
157185 20-02-18
kl. 21:00
Hørsholm 2 SISU Rungsted Skole
Hallen
0 - 20 HHT
157186 21-02-18
kl. 19:00
Holbæk Jonstrup Bjergmarkshallen
Hallen
157181 21-02-18
kl. 20:15
Virum Falbas Virum Hallen
Hal 1
157184 21-02-18
kl. 21:00
BK Amager 2 Birkerød Basketball Amagerhallen
Stor bane
157175 24-02-18
kl. 13:30
SISU BK Amager 2 Gentoftehallen
Hal A Bane 1
157172 24-02-18
kl. 13:30
Falcon Falbas Bülowsvejhallen
Hallen
157178 24-02-18
kl. 14:30
CBS Sport Solrød Comets Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157173 24-02-18
kl. 16:30
ALBA Copenhagen Cannons Engholmhallen
Hallen
157174 25-02-18
kl. 14:30
Birkerød Basketball Brønshøj Basketball Søndervangshallen
Hallen
157171 25-02-18
kl. 17:00
Virum USG Virum Hallen
Hal 2
157195 01-03-18
kl. 20:30
Gladsaxe CBS Sport Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157191 02-03-18
kl. 20:20
USG Copenhagen Cannons Idrætshallen
Hallen
157193 03-03-18
kl. 14:30
Stevnsgade 2 BK Amager 2 Nørrebrohallen
Hal 3A
157190 03-03-18
kl. 16:30
ALBA Falbas Engholmhallen
Hallen
157197 04-03-18
kl. 10:30
Holbæk Næstved Basketball 2 Bjergmarkshallen
Hallen
157194 04-03-18
kl. 16:00
Brønshøj Basketball Hørsholm 2 Grøndal MultiCenter
Hal K
20 - 0 UHT
157196 04-03-18
kl. 16:00
Solrød Comets Jonstrup Solrød Idrætscenter
Hal A
157192 04-03-18
kl. 16:00
Birkerød Basketball SISU Søndervangshallen
Hallen
157189 04-03-18
kl. 17:00
Virum Falcon Virum Hallen
Hal 2
157204 10-03-18
kl. 14:30
Gladsaxe Næstved Basketball 2 Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157205 10-03-18
kl. 14:30
CBS Sport Jonstrup Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157202 10-03-18
kl. 15:30
SISU Stevnsgade 2 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
157198 10-03-18
kl. 17:00
Virum Copenhagen Cannons Virum Hallen
Hal 2
157200 10-03-18
kl. 18:00
Falbas USG Bülowsvejhallen
Hallen
157199 11-03-18
kl. 15:30
Falcon ALBA Bülowsvejhallen
Hallen
157201 11-03-18
kl. 16:00
Birkerød Basketball Hørsholm 2 Søndervangshallen
Hallen
20 - 0 UHT
157203 11-03-18
kl. 17:00
BK Amager 2 Brønshøj Basketball Amagerhallen
Stor bane
157206 11-03-18
kl. 18:00
Solrød Comets Holbæk Solrød Idrætscenter
Hal A
157209 15-03-18
kl. 20:30
Copenhagen Cannons Falbas Gentoftehallen
Hal B Bane 3
157208 16-03-18
kl. 18:30
USG Falcon Idrætshallen
Hallen
157210 17-03-18
kl. 14:30
Stevnsgade 2 Birkerød Basketball Nørrebrohallen
Hal 3A
157207 17-03-18
kl. 17:00
Virum ALBA Virum Hallen
Hal 2
157215 17-03-18
kl. 18:00
Næstved Basketball 2 Solrød Comets Næstved Hallerne
Arena Næstved
157214 18-03-18
kl. 14:00
Holbæk CBS Sport Bjergmarkshallen
Hallen
157211 18-03-18
kl. 16:00
Brønshøj Basketball SISU Grøndal MultiCenter
Hal K
157212 18-03-18
kl. 16:00
Hørsholm 2 BK Amager 2 Rungsted Skole
Hallen
0 - 20 HHT
157213 18-03-18
kl. 16:00
Jonstrup Gladsaxe Østerhøjhallen
Hallen

Pokal U14 damer øst 1/8 (4167)

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
156959
Stevnsgade Basketball SISU Nørrebrohallen
Hal 2A
156958 29-09-17
kl. 17:30
BMS Herlev BK Amager Rosenlundskolen
Hallen

Pokal U16 damer øst 1/8 (4163)

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
156945
SISU 03 Stevnsgade Basketball Kildeskovshallen
Hal 1
156942 19-09-17
kl. 18:15
Virum Basketball Klub Hørsholm 2003 Virum Gymnasium
Hallen
18 - 83
156944 27-09-17
kl. 20:30
Hørsholm 2002 SISU 02 Hørsholmhallen
Hallen
156943 11-10-17
kl. 19:00
BK Amager BMS Herlev Amagerhallen
Stor bane

Pokal U16 herrer øst 1/16 (4165)

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
156950
Stevnsgade Basketball Næstved Basketball Nørrebrohallen
Hal 2A
156946 13-09-17
kl. 18:45
Hvidovre Køge Bugt Holmegårdshallen
Hallen
89 - 21
156948 16-09-17
kl. 14:00
ALBA Hørsholm 2003 Engholmhallen
Hallen
53 - 70
156949 16-09-17
kl. 15:15
Værløse SISU Søndersøhallen
Hal 1
35 - 72
156951 20-09-17
kl. 17:30
Birkerød Basketball Falcon Søndervangshallen
Hallen
52 - 47
156947 26-09-17
kl. 17:30
BK Amager BMS Herlev Amagerhallen
Stor bane

Pokal U17 herrer øst 1/16 (4158)

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
156932 29-09-17
kl. 19:00
Næstved Basketball BK Amager Næstved Gymnasium
Hallen

Serie 1 damer østdanmark (4200)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Baltic Basket 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 Broernes Basketball klub 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Broernes Basketball 2 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 BK Amager 4 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
5 Birkerød Basketball 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
6 Brønshøj Basketball 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
7 Falcon 3 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
8 Stevnsgade 3 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
9 Virum 2 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
10 Køge Bugt U17 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
157819 30-09-17
kl. 12:30
Køge Bugt U17 Broernes Basketball klub Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
157817 01-10-17
kl. 09:30
Stevnsgade 3 Birkerød Basketball Nørrebrohallen
Hal 2A
UDS
157818 01-10-17
kl. 11:30
Virum 2 Baltic Basket Virum Hallen
Hal 2
157816 01-10-17
kl. 12:00
Falcon 3 Broernes Basketball 2 Bülowsvejhallen
Tværbane 2
157829 07-10-17
kl. 14:30
Køge Bugt U17 Birkerød Basketball Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
157815 08-10-17
kl. 11:00
Brønshøj Basketball BK Amager 4 Grøndal MultiCenter
Hal K
157821 28-10-17
kl. 13:30
Broernes Basketball klub Brønshøj Basketball Grøndal MultiCenter
Hal K
157820 28-10-17
kl. 14:30
Baltic Basket Stevnsgade 3 Hillerødegadehallen
Hallen
157822 28-10-17
kl. 15:15
Broernes Basketball 2 Køge Bugt U17 Grøndal MultiCenter
Hal K
157823 29-10-17
kl. 12:30
BK Amager 4 Virum 2 Amagerhallen
Stor bane
157824 29-10-17
kl. 14:00
Birkerød Basketball Falcon 3 Søndervangshallen
Hallen
157826 11-11-17
kl. 13:30
Falcon 3 Broernes Basketball klub Bülowsvejhallen
Tværbane 2
157827 12-11-17
kl. 11:00
Stevnsgade 3 BK Amager 4 Nørrebrohallen
Hal 2A
157825 12-11-17
kl. 14:00
Brønshøj Basketball Baltic Basket Grøndal MultiCenter
Hal K
157828 12-11-17
kl. 15:00
Virum 2 Broernes Basketball 2 Virum Gymnasium
Hallen
157834 25-11-17
kl. 12:30
Køge Bugt U17 BK Amager 4 Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
157830 25-11-17
kl. 13:00
Baltic Basket Falcon 3 Hillerødegadehallen
Hallen
157831 25-11-17
kl. 13:15
Broernes Basketball klub Stevnsgade 3 Grøndal MultiCenter
Hal K
157832 25-11-17
kl. 14:45
Broernes Basketball 2 Brønshøj Basketball Grøndal MultiCenter
Hal K
157833 26-11-17
kl. 10:30
Birkerød Basketball Virum 2 Søndervangshallen
Hallen
157835 02-12-17
kl. 14:45
Broernes Basketball 2 Birkerød Basketball Grøndal MultiCenter
Hal K
157838 02-12-17
kl. 18:00
Falcon 3 Køge Bugt U17 Bülowsvejhallen
Tværbane 1
157837 03-12-17
kl. 14:00
Brønshøj Basketball Stevnsgade 3 Grøndal MultiCenter
Hal K
157836 03-12-17
kl. 15:30
BK Amager 4 Baltic Basket Amagerhallen
Stor bane
157844 09-12-17
kl. 12:30
Køge Bugt U17 Baltic Basket Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
157840 09-12-17
kl. 13:30
Broernes Basketball klub Broernes Basketball 2 Grøndal MultiCenter
Hal K
157842 09-12-17
kl. 13:30
Falcon 3 Brønshøj Basketball Bülowsvejhallen
Tværbane 2
157843 10-12-17
kl. 12:30
Stevnsgade 3 Virum 2 Nørrebrohallen
Hal 2A
157841 10-12-17
kl. 12:30
Birkerød Basketball BK Amager 4 Søndervangshallen
Hallen
157845 06-01-18
kl. 13:00
Baltic Basket Birkerød Basketball Hillerødegadehallen
Hallen
157847 06-01-18
kl. 16:30
Brønshøj Basketball Køge Bugt U17 Grøndal MultiCenter
Hal K
157848 07-01-18
kl. 15:30
Stevnsgade 3 Broernes Basketball 2 Nørrebrohallen
Hal 2A
157846 07-01-18
kl. 17:00
BK Amager 4 Broernes Basketball klub Amagerhallen
Stor bane
157849 13-01-18
kl. 14:00
Virum 2 Falcon 3 Virum Gymnasium
Hallen
157854 20-01-18
kl. 12:30
Køge Bugt U17 Stevnsgade 3 Køgehallerne
Hal 1 (Ny)
157850 20-01-18
kl. 14:45
Broernes Basketball klub Birkerød Basketball Grøndal MultiCenter
Hal K
157851 20-01-18
kl. 16:15
Broernes Basketball 2 Baltic Basket Grøndal MultiCenter
Hal K
157852 21-01-18
kl. 14:00
Brønshøj Basketball Virum 2 Grøndal MultiCenter
Hal K
157853 28-01-18
kl. 10:00
Falcon 3 BK Amager 4 Bülowsvejhallen
Tværbane 2
157839 28-01-18
kl. 12:00
Virum 2 Broernes Basketball klub Virum Hallen
Hal 2
157855 03-02-18
kl. 16:00
Baltic Basket Broernes Basketball klub Hillerødegadehallen
Hallen
157858 04-02-18
kl. 09:30
Stevnsgade 3 Falcon 3 Nørrebrohallen
Hal 2A
157859 04-02-18
kl. 11:30
Virum 2 Køge Bugt U17 Virum Hallen
Hal 2
157857 04-02-18
kl. 12:30
Birkerød Basketball Brønshøj Basketball Søndervangshallen
Hallen
157856 04-02-18
kl. 14:00
BK Amager 4 Broernes Basketball 2 Amagerhallen
Stor bane

U10 Damer Østdanmark, Pulje 1, runde 1 (4274)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 BK Amager U10 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 BMS Herlev U10 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Brønshøj U10 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 Falcon U10 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
160179 01-10-17
kl. 09:00
BK Amager U10 BMS Herlev U10 Amagerhallen
Tværbane 1
160184 01-10-17
kl. 09:00
Falcon U10 Brønshøj U10 Amagerhallen
Tværbane 2
160181 01-10-17
kl. 10:00
Brønshøj U10 BK Amager U10 Amagerhallen
Tværbane 2
160182 01-10-17
kl. 10:00
BMS Herlev U10 Falcon U10 Amagerhallen
Tværbane 1
160185 01-10-17
kl. 11:00
BK Amager U10 Falcon U10 Amagerhallen
Tværbane 1
160188 01-10-17
kl. 11:00
BMS Herlev U10 Brønshøj U10 Amagerhallen
Tværbane 2

U10 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 1 (4249)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Hørsholm U10-2008 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 Virum U10 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 BK Amager U10 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 Falcon U10 - Sort 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
159929 01-10-17
kl. 15:00
Hørsholm U10-2008 Virum U10 Virum Gymnasium
Hallen
159934 01-10-17
kl. 15:00
Falcon U10 - Sort BK Amager U10 Virum Gymnasium
Hallen
159931 01-10-17
kl. 16:00
BK Amager U10 Hørsholm U10-2008 Virum Gymnasium
Hallen
159932 01-10-17
kl. 16:00
Virum U10 Falcon U10 - Sort Virum Gymnasium
Hallen
159935 01-10-17
kl. 17:00
Hørsholm U10-2008 Falcon U10 - Sort Virum Gymnasium
Hallen
159938 01-10-17
kl. 17:00
Virum U10 BK Amager U10 Virum Gymnasium
Hallen

U10 Herrer Østdanmark, Pulje 2, runde 1 (4251)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 BK Amager 2 U10 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 Hvidovre U10 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Stevnsgade U10 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 BørneBasket KBH 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
159949 01-10-17
kl. 15:30
BK Amager 2 U10 Hvidovre U10 Nørrebrohallen
Hal 2A
159954 01-10-17
kl. 16:00
BørneBasket KBH Stevnsgade U10 Nørrebrohallen
Hal 2A
159955 01-10-17
kl. 16:30
BK Amager 2 U10 BørneBasket KBH Nørrebrohallen
Hal 2A
159951 01-10-17
kl. 17:00
Stevnsgade U10 BK Amager 2 U10 Nørrebrohallen
Hal 2A
159952 01-10-17
kl. 17:30
Hvidovre U10 BørneBasket KBH Nørrebrohallen
Hal 2A
159958 01-10-17
kl. 18:30
Hvidovre U10 Stevnsgade U10 Nørrebrohallen
Hal 2A

U12 damer mester Østdanmark (4186)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 BMS Herlev 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 Hørsholm 1 - 2006 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 SISU 1 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 SISU 2 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
5 Værløse Basketball Klub 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
6 BK Amager 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
7 Hvidovre Basketball Klub 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
158633 24-09-17
kl. 09:00
Hvidovre Basketball Klub Værløse Basketball Klub Holmegårdshallen
Hallen
158632 24-09-17
kl. 12:30
BK Amager BMS Herlev Amagerhallen
Stor bane
158634 24-09-17
kl. 13:00
Hørsholm 1 - 2006 SISU 2 Hørsholm Skole
Hallen
158637 30-09-17
kl. 13:00
SISU 1 Hørsholm 1 - 2006 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158635 01-10-17
kl. 12:00
Værløse Basketball Klub BK Amager Søndersøhallen
Hal 1
158636 01-10-17
kl. 12:00
SISU 2 Hvidovre Basketball Klub Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158638 07-10-17
kl. 12:00
BK Amager SISU 2 Amagerhallen
Stor bane
158639 07-10-17
kl. 13:30
BMS Herlev Værløse Basketball Klub UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158640 08-10-17
kl. 15:00
Hvidovre Basketball Klub SISU 1 Holmegårdshallen
Hallen
158641 28-10-17
kl. 15:00
Hørsholm 1 - 2006 Hvidovre Basketball Klub Hørsholm Skole
Hallen
158642 29-10-17
SISU 2 BMS Herlev Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158643 29-10-17
kl. 16:45
SISU 1 BK Amager Kildegård Privatskole
Hallen
158646 05-11-17
kl. 12:00
Værløse Basketball Klub SISU 2 Søndersøhallen
Hal 1
158645 05-11-17
kl. 16:00
BMS Herlev SISU 1 Rosenlundskolen
Gl. hal
158644 05-11-17
kl. 16:30
BK Amager Hørsholm 1 - 2006 Amagerhallen
Stor bane
158648 18-11-17
kl. 14:00
Hørsholm 1 - 2006 BMS Herlev Rungsted Skole
Hallen
158649 19-11-17
kl. 09:00
SISU 1 Værløse Basketball Klub Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158647 19-11-17
kl. 09:00
Hvidovre Basketball Klub BK Amager Holmegårdshallen
Hallen
158652 26-11-17
kl. 10:30
SISU 2 SISU 1 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158651 26-11-17
kl. 12:00
Værløse Basketball Klub Hørsholm 1 - 2006 Søndersøhallen
Hal 1
158650 26-11-17
kl. 14:30
BMS Herlev Hvidovre Basketball Klub UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158653 03-12-17
kl. 10:00
BMS Herlev BK Amager Rosenlundskolen
Hallen
158655 03-12-17
kl. 15:00
SISU 2 Hørsholm 1 - 2006 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158658 09-12-17
kl. 15:30
Hørsholm 1 - 2006 SISU 1 Rungsted Skole
Hallen
158657 10-12-17
kl. 12:00
Hvidovre Basketball Klub SISU 2 Holmegårdshallen
Hallen
158656 10-12-17
kl. 12:30
BK Amager Værløse Basketball Klub Amagerhallen
Stor bane
158660 16-12-17
kl. 15:30
Værløse Basketball Klub BMS Herlev Søndersøhallen
Hal 1
158659 17-12-17
kl. 09:00
SISU 2 BK Amager Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158661 17-12-17
kl. 10:30
SISU 1 Hvidovre Basketball Klub Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158654 06-01-18
kl. 17:15
Værløse Basketball Klub Hvidovre Basketball Klub Søndersøhallen
Hal 1
158663 07-01-18
kl. 09:00
BMS Herlev SISU 2 Rosenlundskolen
Hallen
158662 07-01-18
kl. 12:00
Hvidovre Basketball Klub Hørsholm 1 - 2006 Holmegårdshallen
Hallen
158664 07-01-18
kl. 12:30
BK Amager SISU 1 Amagerhallen
Stor bane
158665 13-01-18
kl. 15:00
Hørsholm 1 - 2006 BK Amager Rungsted Skole
Hallen
158666 13-01-18
kl. 15:00
SISU 1 BMS Herlev Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158667 13-01-18
kl. 16:30
SISU 2 Værløse Basketball Klub Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158668 20-01-18
kl. 12:00
BK Amager Hvidovre Basketball Klub Amagerhallen
Stor bane
158670 20-01-18
kl. 15:30
Værløse Basketball Klub SISU 1 Søndersøhallen
Hal 1
158669 21-01-18
kl. 09:00
BMS Herlev Hørsholm 1 - 2006 Rosenlundskolen
Hallen
158672 03-02-18
kl. 13:30
Hørsholm 1 - 2006 Værløse Basketball Klub Hørsholmhallen
Hallen
158673 04-02-18
kl. 09:00
SISU 1 SISU 2 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158671 04-02-18
kl. 12:00
Hvidovre Basketball Klub BMS Herlev Holmegårdshallen
Hallen
158675 25-02-18
kl. 09:00
Hvidovre Basketball Klub Værløse Basketball Klub Holmegårdshallen
Hallen
158676 25-02-18
kl. 10:45
Hørsholm 1 - 2006 SISU 2 Rungsted Skole
Hallen
158674 25-02-18
kl. 15:00
BK Amager BMS Herlev Amagerhallen
Stor bane
158678 03-03-18
kl. 15:00
SISU 2 Hvidovre Basketball Klub Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158679 03-03-18
kl. 16:30
SISU 1 Hørsholm 1 - 2006 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158677 04-03-18
kl. 12:00
Værløse Basketball Klub BK Amager Søndersøhallen
Hal 1
158681 11-03-18
kl. 09:00
BMS Herlev Værløse Basketball Klub Rosenlundskolen
Hallen
158682 11-03-18
kl. 12:00
Hvidovre Basketball Klub SISU 1 Holmegårdshallen
Hallen
158680 11-03-18
kl. 15:00
BK Amager SISU 2 Amagerhallen
Stor bane
158683 17-03-18
kl. 14:00
Hørsholm 1 - 2006 Hvidovre Basketball Klub Rungsted Skole
Hallen
158684 18-03-18
kl. 15:00
SISU 2 BMS Herlev Kildegård Privatskole
Hallen
158685 18-03-18
kl. 16:30
SISU 1 BK Amager Kildegård Privatskole
Hallen
158688 07-04-18
kl. 15:30
Værløse Basketball Klub SISU 2 Søndersøhallen
Hal 1
158687 08-04-18
kl. 09:00
BMS Herlev SISU 1 Rosenlundskolen
Hallen
158686 08-04-18
kl. 12:30
BK Amager Hørsholm 1 - 2006 Amagerhallen
Stor bane
158691 14-04-18
kl. 15:00
SISU 1 Værløse Basketball Klub Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158690 15-04-18
kl. 09:00
Hørsholm 1 - 2006 BMS Herlev Hørsholmhallen
Hallen
158689 15-04-18
kl. 12:00
Hvidovre Basketball Klub BK Amager Holmegårdshallen
Hallen
158694 29-04-18
kl. 09:00
SISU 2 SISU 1 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158693 29-04-18
kl. 10:30
Værløse Basketball Klub Hørsholm 1 - 2006 Søndersøhallen
Hal 1
158692 29-04-18
kl. 13:00
BMS Herlev Hvidovre Basketball Klub UCC Hallen Rosenlund
Hallen

U12 Damer Østdanmark, Pulje 2, runde 1 (4270)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Stevnsgade U12 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 BK Amager U11 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Falcon U11 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 Sisu U11 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
160139 05-11-17
kl. 12:30
Stevnsgade U12 BK Amager U11 Amagerhallen
Tværbane 1
160144 05-11-17
kl. 12:30
Sisu U11 Falcon U11 Amagerhallen
Tværbane 2
160141 05-11-17
kl. 13:30
Falcon U11 Stevnsgade U12 Amagerhallen
Tværbane 1
160142 05-11-17
kl. 13:30
BK Amager U11 Sisu U11 Amagerhallen
Tværbane 2
160145 05-11-17
kl. 14:30
Stevnsgade U12 Sisu U11 Amagerhallen
Tværbane 1
160148 05-11-17
kl. 14:30
BK Amager U11 Falcon U11 Amagerhallen
Tværbane 2

U12 herrer mester Østdanmark (4182)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 ALBA 1 0 0 65 - 18 0 0 0 0 - 0 1 65 - 18 3
2 Hørsholm 1 - 2006 1 0 0 37 - 31 0 0 0 0 - 0 1 37 - 31 2
3 SISU 2 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 Værløse 2007 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
5 Næstved Basketball 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
6 Hvidovre Basketball Klub 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
7 BK Amager 0 0 0 0 - 0 0 0 1 31 - 37 1 31 - 37 0
8 Falcon 2- 2007 0 0 0 0 - 0 0 0 1 18 - 65 1 18 - 65 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
158443 23-09-17
kl. 15:00
Hørsholm 1 - 2006 BK Amager Hørsholm Skole
Hallen
37 - 31
158442 23-09-17
kl. 16:00
ALBA Falcon 2- 2007 Engholmhallen
Hallen
65 - 18
158444 24-09-17
kl. 10:30
Hvidovre Basketball Klub Næstved Basketball Holmegårdshallen
Hallen
158446 01-10-17
kl. 09:00
Falcon 2- 2007 SISU 2 Bülowsvejhallen
Tværbane 2
158445 01-10-17
kl. 13:15
Værløse 2007 ALBA Søndersøhallen
Hal 1
158448 01-10-17
kl. 15:00
Hørsholm 1 - 2006 Hvidovre Basketball Klub Hørsholm Skole
Hallen
158441 07-10-17
kl. 15:00
SISU 2 Værløse 2007 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158459 08-10-17
kl. 18:00
Næstved Basketball ALBA Næstved Hallerne
Hal 1
158452 29-10-17
kl. 12:00
Hvidovre Basketball Klub BK Amager Holmegårdshallen
Hallen
158450 29-10-17
kl. 13:30
Værløse 2007 Falcon 2- 2007 Søndersøhallen
Hal 1
158451 29-10-17
kl. 15:00
Næstved Basketball Hørsholm 1 - 2006 Næstved Hallerne
Hal 2
158449 29-10-17
kl. 15:15
SISU 2 ALBA Kildegård Privatskole
Hallen
158467 01-11-17
Næstved Basketball Værløse 2007 Næstved Hallerne
Hal 2
158454 04-11-17
kl. 12:45
ALBA Hvidovre Basketball Klub Engholmhallen
Hallen
158456 04-11-17
kl. 14:30
Hørsholm 1 - 2006 Værløse 2007 Hørsholm Skole
Hallen
158453 05-11-17
kl. 14:00
Falcon 2- 2007 Næstved Basketball Skolen på Nyelandsvej
Hallen
158455 05-11-17
kl. 15:00
BK Amager SISU 2 Amagerhallen
Stor bane
158447 12-11-17
kl. 16:00
BK Amager Næstved Basketball Amagerhallen
Stor bane
158458 19-11-17
kl. 09:00
BK Amager Værløse 2007 Amagerhallen
Stor bane
158460 19-11-17
kl. 10:30
Hvidovre Basketball Klub Falcon 2- 2007 Holmegårdshallen
Hallen
158457 19-11-17
kl. 12:00
SISU 2 Hørsholm 1 - 2006 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158464 25-11-17
kl. 12:45
ALBA Hørsholm 1 - 2006 Engholmhallen
Hallen
158463 26-11-17
kl. 09:00
Falcon 2- 2007 BK Amager Bülowsvejhallen
Tværbane 1
158461 26-11-17
kl. 09:00
SISU 2 Næstved Basketball Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158462 26-11-17
kl. 10:30
Værløse 2007 Hvidovre Basketball Klub Søndersøhallen
Hal 1
158465 02-12-17
kl. 12:00
BK Amager ALBA Amagerhallen
Stor bane
158466 02-12-17
kl. 17:30
Hørsholm 1 - 2006 Falcon 2- 2007 Hørsholm Skole
Hallen
158468 03-12-17
kl. 12:00
Hvidovre Basketball Klub SISU 2 Holmegårdshallen
Hallen

U12 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 1 (4239)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Brønshøj 2 U12 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 Sisu 4 U12 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Hvidovre U12 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 BK Amager 2 U12 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
159829 24-09-17
kl. 12:00
Brønshøj 2 U12 Sisu 4 U12 Amagerhallen
Tværbane 1
159834 24-09-17
kl. 12:00
BK Amager 2 U12 Hvidovre U12 Amagerhallen
Tværbane 2
159835 24-09-17
kl. 13:00
Brønshøj 2 U12 BK Amager 2 U12 Amagerhallen
Tværbane 1
159838 24-09-17
kl. 13:00
Sisu 4 U12 Hvidovre U12 Amagerhallen
Tværbane 2
159831 24-09-17
kl. 14:00
Hvidovre U12 Brønshøj 2 U12 Amagerhallen
Tværbane 1
159832 24-09-17
kl. 14:00
Sisu 4 U12 BK Amager 2 U12 Amagerhallen
Tværbane 2

U12 Herrer Østdanmark, Pulje 2, runde 1 (4241)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Stevnsgade U12 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 Falcon 4 U12 - Orange 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Sisu 5 U12 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 BK Amager 3 U12 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
159849 24-09-17
kl. 09:00
Stevnsgade U12 Falcon 4 U12 - Orange Amagerhallen
Tværbane 1
159854 24-09-17
kl. 09:00
BK Amager 3 U12 Sisu 5 U12 Amagerhallen
Tværbane 2
159855 24-09-17
kl. 10:00
Stevnsgade U12 BK Amager 3 U12 Amagerhallen
Tværbane 1
159858 24-09-17
kl. 10:00
Falcon 4 U12 - Orange Sisu 5 U12 Amagerhallen
Tværbane 2
159851 24-09-17
kl. 11:00
Sisu 5 U12 Stevnsgade U12 Amagerhallen
Tværbane 1
159852 24-09-17
kl. 11:00
Falcon 4 U12 - Orange BK Amager 3 U12 Amagerhallen
Tværbane 2

U12 Herrer Østdanmark, Pulje 4, runde 1 (4245)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Falcon 6 U12- Grøn 1 0 0 24 - 18 1 0 0 35 - 24 2 59 - 42 4
2 BMS Herlev 3 U12 1 0 0 38 - 14 0 0 1 18 - 24 2 56 - 38 2
3 BK Amager 4 U12 0 0 1 24 - 35 0 0 1 14 - 38 2 38 - 73 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
159891 23-09-17
kl. 13:30
Falcon 6 U12- Grøn BMS Herlev 3 U12 Rosenlundskolen
Gl. hal
24 - 18
159898 23-09-17
kl. 14:30
BK Amager 4 U12 Falcon 6 U12- Grøn Rosenlundskolen
Gl. hal
24 - 35
159889 23-09-17
kl. 15:30
BMS Herlev 3 U12 BK Amager 4 U12 Rosenlundskolen
Hallen
38 - 14

U14 damer mester Østdanmark (4185)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Stevnsgade Basketball 1 0 0 76 - 9 0 0 0 0 - 0 1 76 - 9 2
2 BK Amager 1 0 0 40 - 34 0 0 0 0 - 0 1 40 - 34 2
3 BMS Herlev 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 Sisu Basketball 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
5 Hørsholm 1 - 2004 0 0 0 0 - 0 0 0 1 34 - 40 1 34 - 40 0
6 Hørsholm 2 - 2005 0 0 0 0 - 0 0 0 1 9 - 76 1 9 - 76 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
158589 23-09-17
kl. 12:30
Stevnsgade Basketball Hørsholm 2 - 2005 Nørrebrohallen
Hal 3A
76 - 9
158588 23-09-17
kl. 13:30
BK Amager Hørsholm 1 - 2004 Amagerhallen
Stor bane
40 - 34
158590 30-09-17
kl. 15:00
BMS Herlev BK Amager UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158591 30-09-17
kl. 15:00
Hørsholm 1 - 2004 Stevnsgade Basketball Hørsholmhallen
Hallen
158595 07-10-17
kl. 12:30
Stevnsgade Basketball Sisu Basketball Nørrebrohallen
Hal 3A
158593 07-10-17
kl. 14:00
Hørsholm 1 - 2004 BMS Herlev Rungsted Skole
Hallen
158594 08-10-17
kl. 12:30
BK Amager Hørsholm 2 - 2005 Amagerhallen
Stor bane
158596 29-10-17
kl. 16:30
Hørsholm 2 - 2005 Hørsholm 1 - 2004 Rungsted Skole
Hallen
158597 31-10-17
kl. 17:30
Sisu Basketball BK Amager Gentoftehallen
Hal A Bane 3
158599 04-11-17
kl. 13:30
BMS Herlev Hørsholm 2 - 2005 UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158600 04-11-17
kl. 17:30
Hørsholm 1 - 2004 Sisu Basketball Hørsholm Skole
Hallen
158601 05-11-17
kl. 18:00
BK Amager Stevnsgade Basketball Amagerhallen
Stor bane
158604 18-11-17
kl. 15:30
Hørsholm 2 - 2005 Stevnsgade Basketball Rungsted Skole
Hallen
158603 18-11-17
kl. 17:00
Hørsholm 1 - 2004 BK Amager Rungsted Skole
Hallen
158602 19-11-17
kl. 14:00
BMS Herlev Sisu Basketball Rosenlundskolen
Hallen
158607 25-11-17
kl. 12:30
Stevnsgade Basketball Hørsholm 1 - 2004 Nørrebrohallen
Hal 3A
158606 26-11-17
kl. 09:00
BK Amager BMS Herlev Amagerhallen
Stor bane
158605 26-11-17
kl. 10:30
Sisu Basketball Hørsholm 2 - 2005 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158587 02-12-17
kl. 15:30
Sisu Basketball BMS Herlev Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158609 08-12-17
kl. 18:15
Hørsholm 2 - 2005 BK Amager Rådhushallen
Hallen
158608 09-12-17
kl. 14:00
BMS Herlev Hørsholm 1 - 2004 UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158610 10-12-17
kl. 10:30
Sisu Basketball Stevnsgade Basketball Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158598 16-12-17
kl. 12:30
Stevnsgade Basketball BMS Herlev Nørrebrohallen
Hal 3A
158592 16-12-17
kl. 13:30
Hørsholm 2 - 2005 Sisu Basketball Hørsholmhallen
Hallen
158612 06-01-18
kl. 13:30
Hørsholm 1 - 2004 Hørsholm 2 - 2005 Hørsholmhallen
Hallen
158611 07-01-18
kl. 10:30
BMS Herlev Stevnsgade Basketball Rosenlundskolen
Hallen
158613 07-01-18
kl. 14:00
BK Amager Sisu Basketball Amagerhallen
Stor bane
158615 13-01-18
kl. 16:30
Sisu Basketball Hørsholm 1 - 2004 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158614 20-01-18
kl. 16:30
Hørsholm 2 - 2005 BMS Herlev Rungsted Skole
Hallen
158616 21-01-18
kl. 12:30
Stevnsgade Basketball BK Amager Nørrebrohallen
Hal 2A
158618 03-02-18
kl. 12:00
BK Amager Hørsholm 1 - 2004 Amagerhallen
Stor bane
158619 03-02-18
kl. 12:30
Stevnsgade Basketball Hørsholm 2 - 2005 Nørrebrohallen
Hal 3A
158617 04-02-18
kl. 10:30
Sisu Basketball BMS Herlev Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158622 25-02-18
kl. 12:30
Hørsholm 2 - 2005 Sisu Basketball Rungsted Skole
Hallen
158620 25-02-18
kl. 14:00
BMS Herlev BK Amager Rosenlundskolen
Hallen
158621 25-02-18
kl. 14:00
Hørsholm 1 - 2004 Stevnsgade Basketball Rungsted Skole
Hallen
158625 03-03-18
kl. 12:30
Stevnsgade Basketball Sisu Basketball Nørrebrohallen
Hal 3A
158623 03-03-18
kl. 13:30
Hørsholm 1 - 2004 BMS Herlev Rungsted Skole
Hallen
158624 04-03-18
kl. 12:30
BK Amager Hørsholm 2 - 2005 Amagerhallen
Stor bane
158628 10-03-18
kl. 12:30
Stevnsgade Basketball BMS Herlev Nørrebrohallen
Hal 3A
158626 10-03-18
kl. 14:00
Hørsholm 2 - 2005 Hørsholm 1 - 2004 Rungsted Skole
Hallen
158627 11-03-18
kl. 16:00
Sisu Basketball BK Amager Gentoftehallen
Hal A
158630 23-03-18
kl. 18:15
Hørsholm 1 - 2004 Sisu Basketball Rådhushallen
Hallen
158629 24-03-18
kl. 13:30
BMS Herlev Hørsholm 2 - 2005 UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158631 25-03-18
kl. 09:00
BK Amager Stevnsgade Basketball Amagerhallen
Stor bane

U14 herrer mester Østdanmark (4180)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Brønshøj Basketball 0 0 0 0 - 0 1 0 0 75 - 44 1 75 - 44 2
2 Gladsaxe 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Hvidovre Basketball Klub 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 Værløse 2005 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
5 SISU 1 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
6 Hørsholm 2 - 2005 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
7 Falcon 2 - 2005 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
8 BK Amager 0 0 1 44 - 75 0 0 0 0 - 0 1 44 - 75 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
157536 23-09-17
kl. 12:00
BK Amager Brønshøj Basketball Amagerhallen
Stor bane
44 - 75
157537 24-09-17
kl. 16:30
Hvidovre Basketball Klub Gladsaxe Holmegårdshallen
Hallen
157538 30-09-17
kl. 15:00
SISU 1 Værløse 2005 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
157541 07-10-17
kl. 12:30
Gladsaxe BK Amager Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157543 07-10-17
kl. 15:00
SISU 1 Falcon 2 - 2005 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
157540 08-10-17
kl. 09:30
Brønshøj Basketball Hvidovre Basketball Klub Grøndal MultiCenter
Hal K
157542 08-10-17
kl. 12:00
Værløse 2005 Hørsholm 2 - 2005 Søndersøhallen
Hal 1
157555 10-10-17
kl. 18:10
Falcon 2 - 2005 Gladsaxe Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157544 28-10-17
kl. 12:00
BK Amager Hvidovre Basketball Klub Amagerhallen
Stor bane
157546 28-10-17
kl. 13:30
Hørsholm 2 - 2005 SISU 1 Hørsholmhallen
Hallen
157545 28-10-17
kl. 16:30
Brønshøj Basketball Gladsaxe Grøndal MultiCenter
Hal K
157550 04-11-17
kl. 17:30
Værløse 2005 BK Amager Søndersøhallen
Hal 1
157551 05-11-17
kl. 13:30
SISU 1 Brønshøj Basketball Gentoftehallen
Hal A
157549 05-11-17
kl. 15:00
Hvidovre Basketball Klub Falcon 2 - 2005 Holmegårdshallen
Hallen
157548 05-11-17
kl. 15:30
Gladsaxe Hørsholm 2 - 2005 Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157539 12-11-17
kl. 15:30
Falcon 2 - 2005 Hørsholm 2 - 2005 Skolen på Nyelandsvej
Hallen
157552 18-11-17
kl. 12:00
BK Amager SISU 1 Amagerhallen
Stor bane
157553 18-11-17
kl. 15:45
Værløse 2005 Brønshøj Basketball Søndersøhallen
Hal 1
157554 18-11-17
kl. 18:30
Hørsholm 2 - 2005 Hvidovre Basketball Klub Rungsted Skole
Hallen
157547 24-11-17
kl. 19:00
Falcon 2 - 2005 Værløse 2005 Bülowsvejhallen
Hallen
157559 26-11-17
kl. 09:00
Hvidovre Basketball Klub SISU 1 Holmegårdshallen
Hallen
157557 26-11-17
kl. 09:30
Brønshøj Basketball Falcon 2 - 2005 Grøndal MultiCenter
Hal K
157556 26-11-17
kl. 10:30
BK Amager Hørsholm 2 - 2005 Amagerhallen
Stor bane
157558 02-12-17
kl. 14:00
Gladsaxe Værløse 2005 Gladsaxe Sportscenter
Hal 2
157563 02-12-17
kl. 18:00
Falcon 2 - 2005 BK Amager Bülowsvejhallen
Tværbane 2
157560 10-12-17
kl. 10:00
Værløse 2005 Hvidovre Basketball Klub Søndersøhallen
Hal 1
157562 10-12-17
kl. 11:30
Hørsholm 2 - 2005 Brønshøj Basketball Hørsholm Skole
Hallen
157561 10-12-17
kl. 12:00
SISU 1 Gladsaxe Gentoftehallen
Hal B Bane 1

U14 Herrer Østdanmark, Pulje 2, runde 1 (4228)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Holbæk U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 Næstved U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 BK Amager 2 U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
159728 30-09-17
kl. 10:15
Næstved U14 BK Amager 2 U14 Næstved Hallerne
Arena Næstved
159721 30-09-17
kl. 11:15
BK Amager 2 U14 Holbæk U14 Næstved Hallerne
Arena Næstved
159719 30-09-17
kl. 12:15
Holbæk U14 Næstved U14 Næstved Hallerne
Arena Næstved

U14 Herrer Østdanmark, Pulje 4, runde 1 (4233)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 BMS Herlev 3 U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 BK Amager 3 U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Stevnsgade U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
159769 01-10-17
kl. 09:00
BMS Herlev 3 U14 BK Amager 3 U14 Amagerhallen
Stor bane
159771 01-10-17
kl. 10:00
Stevnsgade U14 BMS Herlev 3 U14 Amagerhallen
Stor bane
159778 01-10-17
kl. 11:00
BK Amager 3 U14 Stevnsgade U14 Amagerhallen
Stor bane

U14 Herrer Østdanmark, Pulje 6, runde 1 (4279)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 BK Amager 4 U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 Børnebasket Furesø U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Hvidovre 3 U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
160281 07-10-17
kl. 12:30
Hvidovre 3 U14 BK Amager 4 U14 Holmegårdshallen
Hallen
160279 07-10-17
kl. 13:30
BK Amager 4 U14 Børnebasket Furesø U14 Holmegårdshallen
Hallen
160288 07-10-17
kl. 14:30
Børnebasket Furesø U14 Hvidovre 3 U14 Holmegårdshallen
Hallen

U14/U16 Damer Østdanmark, Pulje 1, runde 1 (4260)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Sisu 3 U16 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 BK Amager 2 U16 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Køge Bugt U16 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
160039 01-10-17
kl. 09:00
Sisu 3 U16 BK Amager 2 U16 Kildegård Privatskole
Hallen
160048 01-10-17
kl. 10:00
BK Amager 2 U16 Køge Bugt U16 Kildegård Privatskole
Hallen
160041 01-10-17
kl. 11:00
Køge Bugt U16 Sisu 3 U16 Kildegård Privatskole
Hallen

U14/U16 Damer Østdanmark, Pulje 3, runde 1 (4263)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Falcon U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 BK Amager 2 U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Brønshøj U14 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
160071 01-10-17
kl. 09:30
Brønshøj U14 Falcon U14 Grøndal MultiCenter
Hal K
160069 01-10-17
kl. 10:30
Falcon U14 BK Amager 2 U14 Grøndal MultiCenter
Hal K
160078 01-10-17
kl. 11:30
BK Amager 2 U14 Brønshøj U14 Grøndal MultiCenter
Hal K

U16 damer mester Østdanmark (4184)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Stevnsgade 1 0 0 66 - 40 0 0 0 0 - 0 1 66 - 40 2
2 BMS Herlev 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Hørsholm 1 - 2002 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 BK Amager 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
5 Aabyhøj/Viby 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
6 Falcon 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
7 SISU 1 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
8 SISU 2 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
9 Hørsholm 2 - 2003 0 0 0 0 - 0 0 0 1 40 - 66 1 40 - 66 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
158510 23-09-17
kl. 14:00
Stevnsgade Hørsholm 2 - 2003 Nørrebrohallen
Hal 3A
66 - 40
158506 30-09-17
kl. 15:30
Aabyhøj/Viby SISU 1 Aabyhallen
Hallen
UDS
158507 01-10-17
kl. 15:30
Falcon BMS Herlev Skolen på Nyelandsvej
Hallen
158505 04-10-17
kl. 19:00
BK Amager Stevnsgade Amagerhallen
Stor bane
158497 08-10-17
kl. 11:00
Falcon BK Amager Skolen på Nyelandsvej
Hallen
158502 08-10-17
kl. 18:00
BMS Herlev SISU 2 UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158512 25-10-17
kl. 18:30
BMS Herlev SISU 1 UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158528 01-11-17
kl. 19:00
BK Amager Hørsholm 1 - 2002 Amagerhallen
Stor bane
158513 03-11-17
kl. 18:15
Hørsholm 1 - 2002 SISU 2 Rådhushallen
Hallen
158514 04-11-17
kl. 13:00
Hørsholm 2 - 2003 Falcon Hørsholm Skole
Hallen
158515 05-11-17
kl. 15:00
Aabyhøj/Viby Stevnsgade Aabyhallen
Hallen
158517 11-11-17
kl. 12:30
Hørsholm 2 - 2003 Aabyhøj/Viby Rungsted Skole
Hallen
158521 11-11-17
kl. 12:30
Stevnsgade Hørsholm 1 - 2002 Nørrebrohallen
Hal 3A
158527 12-11-17
kl. 09:30
BMS Herlev Aabyhøj/Viby Rosenlundskolen
Hallen
158519 12-11-17
kl. 14:00
Falcon SISU 2 Skolen på Nyelandsvej
Hallen
158524 19-11-17
kl. 12:00
SISU 1 Falcon Gentoftehallen
Hal A
158525 19-11-17
kl. 13:30
SISU 2 Stevnsgade Gentoftehallen
Hal A
158523 19-11-17
kl. 16:00
Aabyhøj/Viby BK Amager Vibyhallerne
Hal 1
158522 19-11-17
kl. 17:00
Hørsholm 1 - 2002 Hørsholm 2 - 2003 Rungsted Skole
Hallen
158562 22-11-17
kl. 18:30
BMS Herlev BK Amager UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158500 25-11-17
kl. 14:00
Stevnsgade BMS Herlev Nørrebrohallen
Hal 3A
158530 25-11-17
kl. 15:30
SISU 2 Hørsholm 2 - 2003 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158547 26-11-17
kl. 12:00
Falcon Hørsholm 1 - 2002 Bülowsvejhallen
Hallen
158498 26-11-17
kl. 15:00
SISU 1 Hørsholm 2 - 2003 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158533 01-12-17
kl. 18:15
Hørsholm 2 - 2003 BMS Herlev Rådhushallen
Hallen
158532 02-12-17
kl. 14:00
Hørsholm 1 - 2002 Aabyhøj/Viby Rungsted Skole
Hallen
158534 03-12-17
Falcon Stevnsgade Bülowsvejhallen
Hallen
158499 03-12-17
kl. 10:30
SISU 2 Aabyhøj/Viby Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158535 03-12-17
kl. 13:15
SISU 1 BK Amager Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158503 05-12-17
kl. 19:00
Hørsholm 1 - 2002 Falcon Rungsted Skole
Hallen
158540 09-12-17
kl. 15:30
SISU 2 SISU 1 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158539 09-12-17
kl. 16:00
Aabyhøj/Viby Falcon Vibyhallerne
Hal 1
158537 10-12-17
kl. 12:00
BMS Herlev Hørsholm 1 - 2002 UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158538 10-12-17
kl. 14:00
BK Amager Hørsholm 2 - 2003 Amagerhallen
Stor bane
158509 17-12-17
kl. 12:00
SISU 2 BK Amager Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158508 17-12-17
kl. 15:00
SISU 1 Hørsholm 1 - 2002 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158585 07-01-18
kl. 09:00
SISU 1 SISU 2 Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158542 07-01-18
kl. 12:00
BMS Herlev Stevnsgade Rosenlundskolen
Hallen
158545 13-01-18
kl. 12:30
BK Amager Falcon Amagerhallen
Stor bane
158563 13-01-18
kl. 13:30
Hørsholm 1 - 2002 Stevnsgade Hørsholmhallen
Hallen
158544 13-01-18
kl. 15:00
Hørsholm 2 - 2003 SISU 1 Hørsholmhallen
Hallen
158546 17-01-18
Aabyhøj/Viby SISU 2 Aabyhallen
Hallen
158553 19-01-18
kl. 18:30
Hørsholm 1 - 2002 SISU 1 Hørsholmhallen
Hallen
158558 19-01-18
kl. 19:00
Falcon Hørsholm 2 - 2003 Bülowsvejhallen
Hallen
158550 21-01-18
kl. 14:00
Stevnsgade BK Amager Nørrebrohallen
Hal 2A
158548 21-01-18
kl. 14:30
SISU 1 Aabyhøj/Viby Gentoftehallen
Hal A Bane 3
158549 21-01-18
kl. 16:30
SISU 2 BMS Herlev Gentoftehallen
Hal A Bane 1
158554 03-02-18
kl. 15:00
Hørsholm 2 - 2003 Stevnsgade Hørsholmhallen
Hallen
158552 04-02-18
kl. 09:00
BMS Herlev Falcon Rosenlundskolen
Hallen
158555 04-02-18
kl. 12:30
BK Amager SISU 2 Amagerhallen
Stor bane
158518 07-02-18
kl. 19:00
BK Amager BMS Herlev Amagerhallen
Stor bane
158568 19-02-18
kl. 18:30
Hørsholm 2 - 2003 Hørsholm 1 - 2002 Hørsholmhallen
Hallen
158561 24-02-18
kl. 12:30
Stevnsgade Aabyhøj/Viby Nørrebrohallen
Hal 3A
158559 25-02-18
kl. 09:00
SISU 1 BMS Herlev Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158560 25-02-18
kl. 10:30
SISU 2 Hørsholm 1 - 2002 Gentoftehallen
Hal B Bane 1
158584 25-02-18
kl. 11:00
Falcon Aabyhøj/Viby Skolen på Nyelandsvej
Hallen
158564 01-03-18
Aabyhøj/Viby Hørsholm 2 - 2003 Aabyhallen
Hallen
158575 03-03-18
kl. 16:30
SISU 1 Stevnsgade Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158582 03-03-18
kl. 18:30
Hørsholm 1 - 2002 BMS Herlev Rungsted Skole
Hallen
158583 04-03-18
kl. 10:30
Hørsholm 2 - 2003 BK Amager Hørsholmhallen
Hallen
158565 04-03-18
kl. 12:00
SISU 2 Falcon Gentoftehallen
Hal B Bane 3
158570 10-03-18
kl. 14:00
Falcon SISU 1 Bülowsvejhallen
Hallen
158571 10-03-18
kl. 16:00
Stevnsgade SISU 2 Nørrebrohallen
Hal 3A
158569 11-03-18
kl. 13:00
BK Amager Aabyhøj/Viby Amagerhallen
Stor bane
158531 17-03-18
kl. 12:30
Stevnsgade SISU 1 Nørrebrohallen
Hal 3A
158573 17-03-18
kl. 15:30
Hørsholm 2 - 2003 SISU 2 Rungsted Skole
Hallen
158574 17-03-18
kl. 16:00
Aabyhøj/Viby BMS Herlev Aabyhallen
Hallen
158572 17-03-18
kl. 17:00
Hørsholm 1 - 2002 BK Amager Rungsted Skole
Hallen
158578 21-03-18
kl. 19:00
BK Amager SISU 1 Amagerhallen
Stor bane
158579 24-03-18
kl. 12:30
Aabyhøj/Viby Hørsholm 1 - 2002 Aabyhallen
Hallen
158581 24-03-18
kl. 12:30
Stevnsgade Falcon Nørrebrohallen
Hal 3A
158577 24-03-18
kl. 15:00
BMS Herlev Hørsholm 2 - 2003 UCC Hallen Rosenlund
Hallen

U16 herrer mester Østdanmark (4178)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 BK Amager 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 BMS Herlev 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Falcon 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 Birkerød Basketball 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
158389 24-09-17
kl. 14:00
BK Amager BMS Herlev Amagerhallen
Stor bane
158393 08-10-17
kl. 12:30
Birkerød Basketball BMS Herlev Søndervangshallen
Hallen
158403 15-10-17
kl. 14:30
BMS Herlev Birkerød Basketball UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158400 04-11-17
kl. 12:15
Birkerød Basketball Falcon Søndervangshallen
Hallen
158397 05-11-17
kl. 18:00
Birkerød Basketball BK Amager Søndervangshallen
Hallen
158392 19-11-17
kl. 16:00
BMS Herlev Falcon UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158395 25-11-17
kl. 12:30
BK Amager Falcon Amagerhallen
Stor bane
158402 26-11-17
kl. 14:00
Falcon BMS Herlev Bülowsvejhallen
Hallen
158399 29-11-17
kl. 18:30
BMS Herlev BK Amager UCC Hallen Rosenlund
Hallen
158390 01-12-17
kl. 19:00
Falcon Birkerød Basketball Bülowsvejhallen
Hallen
158405 03-12-17
kl. 15:30
Falcon BK Amager Bülowsvejhallen
Hallen
158407 10-12-17
kl. 16:00
BK Amager Birkerød Basketball Amagerhallen
Stor bane

U16 Herrer Østdanmark, Pulje 2, runde 1 (4218)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 BK Amager 2 U16 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 Søs-Idrætsefterskole U16 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Jonstrup U16 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
159564 24-09-17
kl. 09:00
BK Amager 2 U16 Søs-Idrætsefterskole U16 Amagerhallen
Stor bane
159573 24-09-17
kl. 10:00
Søs-Idrætsefterskole U16 Jonstrup U16 Amagerhallen
Stor bane
159566 24-09-17
kl. 11:00
Jonstrup U16 BK Amager 2 U16 Amagerhallen
Stor bane

U16 Herrer Østdanmark, Pulje 5, runde 1 (4225)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Amager 3 U16 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 Falcon U17 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Slagelse U16 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
159634 23-09-17
kl. 16:00
Amager 3 U16 Falcon U17 Korsgadehallen
Hallen
159636 23-09-17
kl. 17:00
Slagelse U16 Amager 3 U16 Korsgadehallen
Hallen
159643 23-09-17
kl. 18:00
Falcon U17 Slagelse U16 Korsgadehallen
Hallen

U17 herrer A Østdanmark (4207)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Hørsholm 2 - 2001 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 BK Amager 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 ALBA 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 BK Amager 2 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
5 Copenhagen Int.School 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
6 Falcon 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
7 Greve Basketball Klub 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
8 Næstved Basketball 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
9 Søs-Idrætsefterskole 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
10 Glostrup 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
11 Slagelse Basketball Klub 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
158886 30-09-17
kl. 16:30
Næstved Basketball Hørsholm 2 - 2001 Næstved Hallerne
Hal 1
158884 01-10-17
kl. 11:00
Greve Basketball Klub Næstved Basketball Holmeagerhallen
St. hal
158881 02-10-17
kl. 19:00
ALBA BK Amager 2 Engholmhallen
Hallen
158899 07-10-17
kl. 12:30
Copenhagen Int.School Næstved Basketball Copenhagen International School
Hallen
158890 08-10-17
kl. 12:30
Falcon Slagelse Basketball Klub Bülowsvejhallen
Hallen
158889 08-10-17
kl. 14:00
BK Amager 2 Søs-Idrætsefterskole Amagerhallen
Stor bane
158887 08-10-17
kl. 15:30
Glostrup ALBA Glostruphallen
Hal 3
158888 08-10-17
kl. 15:30
BK Amager Greve Basketball Klub Amagerhallen
Stor bane
158882 13-10-17
kl. 18:15
Hørsholm 2 - 2001 BK Amager Rådhushallen
Hallen
158900 15-10-17
kl. 15:00
Falcon Glostrup Bülowsvejhallen
Hallen
158895 28-10-17
kl. 10:15
Næstved Basketball Slagelse Basketball Klub Næstved Hallerne
Arena Næstved
158892 28-10-17
kl. 16:30
BK Amager Copenhagen Int.School Amagerhallen
Stor bane
158894 29-10-17
kl. 12:30
Greve Basketball Klub Søs-Idrætsefterskole Holmeagerhallen
St. hal
158893 29-10-17
kl. 15:30
BK Amager 2 Falcon Amagerhallen
Stor bane
158891 29-10-17
kl. 18:00
Hørsholm 2 - 2001 ALBA Hørsholmhallen
Hallen
158885 01-11-17
Søs-Idrætsefterskole Glostrup Sydøstsjællands Idrætsefterskole
Hallen
158917 01-11-17
Slagelse Basketball Klub ALBA Nordhallen
Hallen
158930 01-11-17
Copenhagen Int.School Glostrup Copenhagen International School
Hallen
158898 04-11-17
kl. 14:15
ALBA Greve Basketball Klub Engholmhallen
Hallen
158896 05-11-17
kl. 11:00
Søs-Idrætsefterskole Hørsholm 2 - 2001 Sydøstsjællands Idrætsefterskole
Hallen
158903 11-11-17
kl. 16:00
ALBA Falcon Engholmhallen
Hallen
158901 11-11-17
kl. 18:00
Hørsholm 2 - 2001 Copenhagen Int.School Hørsholmhallen
Hallen
158905 12-11-17
kl. 12:00
Næstved Basketball Glostrup Næstved Hallerne
Hal 1
158904 12-11-17
kl. 12:30
Greve Basketball Klub Slagelse Basketball Klub Holmeagerhallen
St. hal
158902 12-11-17
kl. 14:00
BK Amager BK Amager 2 Amagerhallen
Stor bane
158907 19-11-17
kl. 09:30
Glostrup BK Amager Glostruphallen
Hal 3
158906 19-11-17
kl. 12:00
Slagelse Basketball Klub Hørsholm 2 - 2001 Nordhallen
Hallen
158909 19-11-17
kl. 12:00
BK Amager 2 Næstved Basketball Amagerhallen
Stor bane
158883 24-11-17
kl. 17:15
Copenhagen Int.School Falcon Copenhagen International School
Hallen
158911 24-11-17
kl. 18:15
Hørsholm 2 - 2001 BK Amager 2 Rådhushallen
Hallen
158913 25-11-17
kl. 14:15
ALBA Copenhagen Int.School Engholmhallen
Hallen
158914 26-11-17
kl. 11:00
Greve Basketball Klub Glostrup Holmeagerhallen
St. hal
158915 26-11-17
kl. 11:00
Søs-Idrætsefterskole Slagelse Basketball Klub Sydøstsjællands Idrætsefterskole
Hallen
158912 26-11-17
kl. 13:30
BK Amager Falcon Amagerhallen
Stor bane
158929 02-12-17
kl. 16:00
ALBA Næstved Basketball Engholmhallen
Hallen
158897 10-12-17
kl. 13:30
Slagelse Basketball Klub BK Amager Nordhallen
Hallen
158919 10-12-17
kl. 15:30
Falcon Næstved Basketball Bülowsvejhallen
Hallen
158910 17-12-17
kl. 12:30
Falcon Søs-Idrætsefterskole Bülowsvejhallen
Hallen
158932 07-01-18
kl. 11:00
Søs-Idrætsefterskole ALBA Sydøstsjællands Idrætsefterskole
Hallen
158918 07-01-18
kl. 15:30
BK Amager 2 Greve Basketball Klub Amagerhallen
Stor bane
158916 07-01-18
kl. 15:30
Glostrup Hørsholm 2 - 2001 Glostruphallen
Hal 3
158924 13-01-18
kl. 10:15
Næstved Basketball Søs-Idrætsefterskole Næstved Hallerne
Hal 1
158921 13-01-18
kl. 16:30
Hørsholm 2 - 2001 Falcon Rungsted Skole
Hallen
158922 14-01-18
kl. 12:30
BK Amager ALBA Amagerhallen
Stor bane
158923 14-01-18
kl. 14:00
BK Amager 2 Copenhagen Int.School Amagerhallen
Stor bane
158925 14-01-18
kl. 14:00
Glostrup Slagelse Basketball Klub Glostruphallen
Hal 3
158908 20-01-18
kl. 13:45
Copenhagen Int.School Greve Basketball Klub Copenhagen International School
Hallen
158926 28-01-18
kl. 11:00
Søs-Idrætsefterskole BK Amager Sydøstsjællands Idrætsefterskole
Hallen
158928 28-01-18
kl. 11:30
Falcon Greve Basketball Klub Bülowsvejhallen
Tværbane 2
158927 28-01-18
kl. 12:00
Slagelse Basketball Klub BK Amager 2 Nordhallen
Hallen
158920 03-02-18
kl. 12:15
Copenhagen Int.School Søs-Idrætsefterskole Copenhagen International School
Hallen
158934 03-02-18
kl. 14:00
Næstved Basketball BK Amager Næstved Hallerne
Hal 1
158935 04-02-18
kl. 12:30
Glostrup BK Amager 2 Glostruphallen
Hal 3
158931 04-02-18
kl. 12:30
Greve Basketball Klub Hørsholm 2 - 2001 Holmeagerhallen
St. hal
158933 04-02-18
kl. 13:30
Slagelse Basketball Klub Copenhagen Int.School Nordhallen
Hallen

U19 herrer A Østdanmark (4206)

Hjemme Ude I alt
Hold V U T Score V U T Score K Score P
1 Stenhus 2 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
2 BK Amager 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
3 Roskilde Basketball Klub 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
4 Næstved Basketball 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
5 Nordsjælland Basketball 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
6 Holbæk Basketball Klub 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
7 Hvidovre Basketball Klub 0 0 0 0 - 0 0 0 0 0 - 0 0 0 - 0 0
Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
158005 24-09-17
kl. 15:00
Hvidovre Basketball Klub Stenhus 2 Holmegårdshallen
Hallen
158060 24-09-17
kl. 16:00
Roskilde Basketball Klub Holbæk Basketball Klub Roskilde Kongres- og Idrætscenter
Hal C1
158007 30-09-17
kl. 12:00
Stenhus 2 Holbæk Basketball Klub Stenhus Gymnasium
Hallen
158010 01-10-17
kl. 13:00
Roskilde Basketball Klub Hvidovre Basketball Klub Roskilde Kongres- og Idrætscenter
Hal C1
158012 07-10-17
kl. 09:00
Næstved Basketball Stenhus 2 Næstved Hallerne
Hal 1
158014 08-10-17
kl. 13:00
Holbæk Basketball Klub Roskilde Basketball Klub Bjergmarkshallen
Hallen
158015 08-10-17
kl. 16:30
Hvidovre Basketball Klub BK Amager Holmegårdshallen
Hallen
158019 14-10-17
kl. 12:00
BK Amager Næstved Basketball Amagerhallen
Stor bane
158024 28-10-17
kl. 14:00
Næstved Basketball Holbæk Basketball Klub Næstved Hallerne
Arena Næstved
158023 29-10-17
kl. 15:30
Roskilde Basketball Klub Stenhus 2 Roskilde Kongres- og Idrætscenter
Hal C1
158075 04-11-17
kl. 14:00
Næstved Basketball Nordsjælland Basketball Næstved Hallerne
Hal 1
158030 05-11-17
kl. 15:30
Holbæk Basketball Klub Hvid