Velkommen til Basketballklubben Amager
Søg  
Nyheder  

Dameligaen  

1. division herrer  

Træning og kamp  

Diverse  

User's Login  




 


 Login problemer?
 Ny bruger? Registrer!

Sprog  
Vælg sprog for brugerfladen:


  

Faxe Kondi Cup 2007 - puljer/resultater

Skrevet af: ThomasSeilund til den 28. Aug 2007 - 20:11
faxeKondiCup 
FKC 2007

Opdateret Sun Sep 9 18:12:37 2007

YH       
       
Play-off       
       
Finale  BKA Hørsholm 39-47  vinder Hørsholm
Semi1  BKA Falcon 45-36   
Semi2  Hørsholm Roskilde 45-7   
       
Groups       
       
YH1 BMS BKA Herlev Roskilde Score ScoreDiff Placering
BMS 10-60 20-0 26-49 56-109 -53 3
BKA 60-10 47-26 61-22 168-58 110 1
Herlev 0-20 26-47 0-20 26-87 -61 4
Roskilde 49-26 22-61 20-0 91-87 2
       
YH2 Hørsholm SISU Værløse Falcon Score ScoreDiff Placering
Hørsholm 47-25 40-35 45-43 132-103 29 1
SISU 25-47 32-46 14-47 71-140 -69 3
Værløse 35-40 46-32 27-45 108-117 -9 4
Falcon 43-45 47-14 45-27 135-86 49 2
       
       
YD       
       
Play-off       
       
Finale  Åbyhøj Malbas 44-22  vinder Åbyhøj
Semi1  Åbyhøj BKA 41-24   
Semi2  Malbas Værløse 18-17   
       
Groups       
       
YD1 Værløse Åbyhøj Falcon Hørsholm Score ScoreDiff Placering
Værløse 22-34 33-21 27-22 82-77 2
Åbyhøj 34-22 45-21 37-12 116-55 61 1
Falcon 21-33 21-45 33-17 75-95 -20 3
Hørsholm 22-27 12-37 17-33 51-97 -46 4
       
YD2 SISU Malbas BKA Virum Score ScoreDiff Placering
SISU 14-18 24-27 32-29 70-74 -4 3
Malbas 18-14 35-27 33-24 86-65 21 1
BKA 27-24 27-35 32-30 86-89 -3 2
Virum 29-32 24-33 30-32 83-97 -14 4
       
       
JH       
       
Play-off        
        
Finale  SISU1 HorsensIC 39-36  vinder  SISU1 
Semi1  SISU1 Hørsholm1 38-28    
Semi2  BKA HorsensIC 28-36    
Kvart1  SISU1 Hørsholm 53-8    
Kvart2  Hørsholm 1 SISU 2 43-13    
Kvart3  BKA Værløse 43-19    
Kvart4  Falcon HorsensIC 38-42    
        
Groups        
        
JH1 Hørsholm-1 SISU-2 BMS Falcon Score ScoreDiff Placering 
Hørsholm-1 36-29 44-18 42-27 122-74 48 
SISU-2 29-36 46-21 33-35 108-92 16 
BMS 18-44 21-46 13-51 52-141 -89 
Falcon 27-42 35-33 51-13 113-88 25 2
       
JH2 HorsensIC Værløse-2 SISU-1 Brønshøj Score ScoreDiff Placering
HorsensIC 52-26 31-48 66-21 149-95 54 2
Værløse-2 26-52 26-44 45-27 97-123 -26 3
SISU-1 48-31 44-26 53-10 145-67 78 1
Brønshøj 21-66 27-45 10-53 58-164 -106 4
       
JH3 Jonstrup BKA Hørsholm-2 Værløse-1 Score ScoreDiff Placering
Jonstrup 13-55 10-37 20-0 43-92 -49 3
BKA 55-13 36-21 20-0 111-34 77 1
Hørsholm-2 37-10 21-36 20-0 78-46 32 2
Værløse-1 0-20 0-20 0-20 0-60 -60 4
       
       
JD       
       
Play-off       
       
Finale  Hørsholm 1 Falcon 22-18  vinder Hørsholm
Semi1  BKA-93 Hørsholm1 17-32   
Semi2  BKA-92 Falcon 26-30   
Kvart1  BKA-93 Lobas 46-19   
Kvart2  Gimle BKA-92 20-42   
Kvart3  Hørsholm 1 Hørsholm 2 42-14   
Kvart4  Falcon Malbas 40-20   
       
Groups       
       
JD1 Gimle BKA-93 Herlev Hillerød-1 Score ScoreDiff Placering
Gimle 27-36 41-12 25-23 93-71 22 2
BKA-93 36-27 54-10 45-5 135-42 93 1
Herlev 12-41 10-54 17-17 39-112 -73 4
Hillerød-1 23-25 5-45 17-17 45-87 -42 3
       
JD2 SISU BKA-YNG BKA-92 Lobas Score ScoreDiff Placering
SISU 18-23 6-62 12-60 36-145 -109 3
BKA-YNG 23-18 11-75 12-38 46-131 -85 4
BKA-92 62-6 75-11 39-14 176-31 145 1
Lobas 60-12 38-12 14-39 112-63 49 2
       
JD3 Hørsholm-1 Falcon BMS Virum Score ScoreDiff Placering
Hørsholm-1 25-23 53-6 33-16 111-45 66 1
Falcon 23-25 37-9 40-28 100-62 38 2
BMS 6-53 9-37 15-48 30-138 -108 4
Virum 16-33 28-40 48-15 92-88 3
       
JD4 Malbas Værløse Jonstrup Hørsholm-2 Score ScoreDiff Placering
Malbas 50-16 55-15 33-27 138-58 80 
Værløse 16-50 26-33 21-43 63-126 -63 
Jonstrup 15-55 33-26 23-30 71-111 -40 
Hørsholm-2 27-33 43-21 30-23 100-77 23 
        
        
DR        
        
Play-off        
        
Finale  Malbas-94 BKA  44-26  vinder Malbas-94 
Semi1  Falcon2 Malbas-94 25-34    
Semi2  BKA Nâssjô 36-32    
Kvart1  Lobas 95 BKA  6-62    
Kvart2  Falcon 1 Nâssjô 25-33    
Kvart3  Malbas 94 SISU 1 50-19    
Kvart4  Falcon 2 BMS 44-17   
       
Groups       
       
DR1 Brønshøj Hørsholm Lobas Falcon-2 Score ScoreDiff Placering
Brønshøj 27-34 23-28 20-40 70-102 -32 4
Hørsholm 34-27 23-36 34-20 91-83 3
Lobas 28-23 36-23 18-29 82-75 2
Falcon-2 40-20 20-34 29-18 89-72 17 1
       
DR2 BKA Hillerød Malbas-95 BMS Score ScoreDiff Placering
BKA 87-8 55-14 54-24 196-46 150 2
Hillerød 8-87 11-35 7-54 26-176 -150 4
Malbas-95 14-55 35-11 25-37 74-103 -29 3
BMS 24-54 54-7 37-25 115-86 29 2
       
DR3 Malbas-94 Falcon-1 SISU-2 Jonstrup Score ScoreDiff Placering
Malbas-94 38-22 19-31 45-14 102-67 35 
Falcon-1 22-38 45-31 78-3 145-72 73 
SISU-2 31-19 31-45 29-23 91-87 
Jonstrup 14-45 3-78 23-29 40-152 -112 
       
DR4 Værløse Køge SISU-1 Nässjö Score ScoreDiff Placering
Værløse 20-0 22-54 10-56 52-110 -58 3
Køge 0-20 0-20 0-20 0-60 -60 4
SISU-1 54-22 20-0 21-32 95-54 41 2
Nässjö 56-10 20-0 32-21 108-31 77 1
       
       
PI       
       
Play-off       
       
Finale  Hørsholm 1 Åbyhøj 50-26  vinder Hørsholm
Semi1  Hørsholm 1 Jonstrup 34-7   
Semi2  SISU1 Åbyhøj 21-35   
Kvart1  SISU 1 Hørsholm 2 27-26   
Kvart2  Hørsholm 1 Lobas 57-26   
Kvart3  Falcon Jonstrup 19-26   
Kvart4  Værløse Åbyhøj 21-23   
       
Groups       
       
PI1 Falcon BKA Hørsholm-2 Værløse Score ScoreDiff Placering
Falcon 31-18 31-26 28-34 90-78 12 2
BKA 18-31 16-17 16-26 50-74 -24 4
Hørsholm-2 26-31 17-16 17-26 60-73 -13 3
Værløse 34-28 26-16 26-17 86-61 25 1
       
PI2 SISU-1 BMS Jonstrup Lobas Score ScoreDiff Placering
SISU-1 32-23 28-28 36-19 96-70 26 1
BMS 23-32 11-29 18-23 52-84 -32 4
Jonstrup 28-28 29-11 38-34 95-73 22 2
Lobas 19-36 23-18 34-38 76-92 -16 3
       
PI3 Åbyhøj Brønshøj Hørsholm-1 SISU-2 Score ScoreDiff Placering
Åbyhøj 27-15 18-35 44-32 89-82 2
Brønshøj 15-27 6-39 30-17 51-83 -32 3
Hørsholm-1 35-18 39-6 49-40 123-64 59 1
SISU-2 32-44 17-30 40-49 89-123 -34 4

  
Klubmodulet  


http://www.bkamager.dk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=438&mode=thread&order=0&thold=0

http://www.pro-safe.dk/

<< April 2018 >>
M T O T F L S
26 27 28 29 30 31 01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 01 02 03 04 05 06

Nye begivenheder

Tue, April 24 2018
Sat, April 28 2018
Sun, April 29 2018
Tue, May 01 2018
Wed, May 02 2018
Sat, May 05 2018
Sun, May 06 2018
Sat, June 02 2018


[ Søg ]