Velkommen til Basketballklubben Amager
Søg  
Nyheder  

Dameligaen  

1. division herrer  

Træning og kamp  

Diverse  

User's Login  




 


 Login problemer?
 Ny bruger? Registrer!

Sprog  
Vælg sprog for brugerfladen:


  

Måned Søg
<< April 2018 >>
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
26 [uge]
27
28
29
30
31
01
02 [uge]
03
04
05
06
07
14:00 1. division damer øst 1/8 (Bedst af 1)
14:00 1. division herrer kvartfinaler (bedst af 3)
15:30 1. division damer øst 1/8 (Bedst af 1)
08
09:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 7
09:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 7
09:00 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 8
09:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 7
09:00 U14/U16 damer Østdanmark, pulje 2, runde 8
09:30 U14 herrer Østdanmark, Pujle 2, runde 8
09:35 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 8
10:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 7
10:00 U10 damer Østdanmark, Pulje 2, Runde 7
10:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 7
10:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 7
10:00 U14/U16 damer Østdanmark, pulje 2, runde 8
10:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 7
10:10 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 8
11:00 U10 damer Østdanmark, Pulje 2, Runde 7
11:00 U14/U16 damer Østdanmark, pulje 2, runde 8
11:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 7
11:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 7
11:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 7
11:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 7
11:20 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 8
12:00 U10 damer Østdanmark, Pulje 1, Runde 7
12:00 U10 damer Østdanmark, Pulje 1, Runde 7
12:30 U12 damer mester Østdanmark
13:00 U10 damer Østdanmark, Pulje 1, Runde 7
13:00 U10 damer Østdanmark, Pulje 1, Runde 7
14:00 U10 damer Østdanmark, Pulje 1, Runde 7
14:00 U19 herrer A Østdanmark
14:00 U10 damer Østdanmark, Pulje 1, Runde 7
15:30 2. division herrer øst 1/8 (bedst af 1)
09 [uge]
10
11
12
13
14
15:00 U17 herrer A Østdanmark 2. del
15
09:00 U12 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 9
09:00 U12 Herrer Østdanmark, Pulje 4, runde 8
10:00 U12 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 9
10:00 U12 damer mester Østdanmark
10:00 U12 Herrer Østdanmark, Pulje 4, runde 8
10:00 U16 Herrer Østdanmark, Pulje 1 Runde 9
10:00 U12 Herrer Østdanmark, Pulje 4, runde 8
10:00 U8 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 6
11:00 U12 Herrer Østdanmark, Pulje 4, runde 8
11:00 U12 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 9
11:00 U12 Herrer Østdanmark, Pulje 4, runde 8
11:00 U16 Herrer Østdanmark, Pulje 1 Runde 9
11:00 U8 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 6
12:00 U12 Herrer Mester Østdanmark 2.del
12:00 U8 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 6
12:00 U19 herrer A Østdanmark
12:30 U16 Herrer Østdanmark, Pulje 5 Runde 9
13:30 U16 Herrer Østdanmark, Pulje 5 Runde 9
14:30 U16 Herrer Østdanmark, Pulje 5 Runde 9
15:00 U12 Damer Østdanmark, Pulje 1, runde 8
15:30 U14 herrer mester B øst 2. del
16:00 U12 Damer Østdanmark, Pulje 1, runde 8
16:30 1. division damer øst kvartfinaler (bedst af 1)
16 [uge]
17
18
19
20
21
12:30 U10 damer Østdanmark, Pulje 2, Runde 8
13:30 U10 damer Østdanmark, Pulje 2, Runde 8
13:30 1. division herrer semifinaler (bedst af 3)
13:30 U10 damer Østdanmark, Pulje 2, Runde 8
14:00 U14 Damer final four DM semifinaler
14:30 U10 damer Østdanmark, Pulje 2, Runde 8
14:30 U10 damer Østdanmark, Pulje 2, Runde 8
16:00 U14 herrer Østdanmark, Pujle 2, runde 9
17:00 U14 herrer Østdanmark, Pujle 2, runde 9
22
09:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 8
09:30 U10 damer Østdanmark, Pulje 1, Runde 8
09:30 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 8
10:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 8
10:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 8
10:00 U14/U16 damer Østdanmark, pulje 2, runde 9
10:00 U14/U16 damer Østdanmark, pulje 3, runde 9
10:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 8
10:30 U10 damer Østdanmark, Pulje 1, Runde 8
11:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 8
11:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 8
11:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 8
11:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 8
11:00 U14/U16 damer Østdanmark, pulje 3, runde 9
11:00 U14/U16 damer Østdanmark, pulje 2, runde 9
11:30 U10 damer Østdanmark, Pulje 1, Runde 8
12:00 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 3, runde 8
12:00 U12 damer mester Østdanmark
12:00 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 9
12:00 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 9
12:00 U14 herrer mester B øst 2. del
12:30 U10 Herrer Østdanmark, Pulje 1, runde 8
12:35 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 9
12:35 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 9
13:10 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 9
13:10 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 9
13:45 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 9
13:45 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 9
14:20 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 9
14:20 U14 herrer Østdanmark, Pujle 6, runde 9
17:00 U17 herrer A Østdanmark 2. del
23 [uge]
24
25
26
27
28
29
30 [uge]
01
02
03
04
05
06
Print

PostCalendar v4.0.3

  
Klubmodulet  


http://www.bkamager.dk/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=438&mode=thread&order=0&thold=0

http://www.pro-safe.dk/

<< April 2018 >>
M T O T F L S
26 27 28 29 30 31 01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 01 02 03 04 05 06

Begivenheder idag


Nye begivenheder

Tue, April 24 2018
Sat, April 28 2018
Sun, April 29 2018
Tue, May 01 2018
Wed, May 02 2018
Sat, May 05 2018
Sun, May 06 2018
Sat, June 02 2018


[ Søg ]